رسانه هندی از تصمیم دهلی برای پیوستن به ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس گفت 

تهران- ایرنا- روزنامه "هیندو" روز دوشنبه نوشت: هند به دنبال اعزام افسران نیروی دریایی به ماداگاسکار و همچنین در ابتکار نظارت دریایی اروپا در خلیج فارس است.  

یک منبع دفاعی به روزنامه هیندو گفت: ما در حال همکاری نزدیک با فرانسه هستیم که یکی از اعضای برجسته کمیسیون اقیانوس هند (IOC) برای اعزام افسران نیروی دریایی به مرکز اطلاعات منطقه‌ای دریایی (RMIFC) در ماداگاسکار است.  

به گفته این منبع دفاعی هند، ما همچنین در حال کار برای ارسال افسران ارتباط نیروی دریایی به ابتکار نظارت دریایی اروپا در تنگه هرمز (EMASOH) در ابوظبی هستیم.  

مقام هندی زمان اعزام افسران نیروی دریایی این کشور را در ماه‌های آینده عنوان کرد.  

ائتلاف دریایی اروپا در خلیج فارس از افسران بلژیک، دانمارک، هلند و فرانسه تشکیل شده و مقر اصلی آن در پایگاه دریایی فرانسه در ابوظبی مستقر است.  

هدف از تشکیل ائتلاف دریای اروپا "نظارت بر فعالیت‌های دریایی و تضمین آزادی ناوبری در خلیج فارس و تنگه هرمز" است. در ۵ فوریه (۱۶ بهمن) این طرح توسط وزارت نیروهای مسلح فرانسه عملیاتی شد.  

بنابه اعلام وزارت دفاع فرانسه، ماموریت عملیات دریایی این کشور موسوم به (Emasoh) به کاهش تنش‌ها در منطقه کمک خواهد کرد و هدف آن تضمین ثبات در منطقه و آزادی ناوبری است و به دنبال هیچ کشور خاصی نیست.  

وزارت دفاع فرانسه اعلام کرد که این عملیات با حمایت این کشور، بلژیک، دانمارک، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند و پرتغال عملیاتی شده است.  
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =