افزایش ابتلا به کرونا در خراسان رضوی هشداری جدی است

مشهد- ایرنا- روند افزایشی تعداد مراجعان سرپایی، بستری و فوتی‌های بیماران کرونایی طی چند روز اخیر در خراسان رضوی یک هشدار جدی است.

رییس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طبق جدیدترین گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان به کرونا در این کلانشهر و برخی شهرستان‌های خراسان رضوی روند افزایشی دارد و وضعیت این استان از نظر کرونا قرمز است.
دکتر حمیدرضا رحیمی افزود: هم اکنون وضعیت مشهد نیز از این نظر قرمز است و تعداد بیماران سرپایی و بیماران بستری کرونایی در این کلانشهر افزایش یافته است و این در حالی است که طی ۲ هفته گذشته تعداد مبتلایان در مشهد سینوسی بوده به طوریکه در برخی روزها افزایش و برخی روزهای دیگر روند کاهشی داشته است.
وی ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر مشهد، شهرستان‌های  تایباد، تربت‌جام، بجستان و گناباد این استان نیز از نظر کرونا وضعیت قرمز دارند و ۱۴ شهرستان در این استان از این نظر در وضعیت سفید و ۱۲ شهرستان در وضعیت زرد هستند.

رییس کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بی توجهی مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی، حفاظت فردی و خودمراقبتی را مهمترین علل افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی دانست.
وی گفت: باید به زندگی در کنار کرونا عادت کنیم نه اینکه آن را فراموش کنیم، بنابراین رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و پرهیز از سفرهای غیرضروری نقش مهمی در پیشگیری از کرونا دارد.
رحیمی افزود: ۳۴ مرکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد برای پذیرش بیماران با علائم مشکوک به کرونا فعال است. 
۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.
بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند، این بیماری تاکنون جان هشت هزار و ۹۵۰ را در کشور گرفته است.

براساس این گزارش تاکنون ۱۵۰ هزار و ۵۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =