۲۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۴۹
کد خبرنگار: 2203
کد خبر: 83822936
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۴۳ پرونده تخلف در خراسان جنوبی تشکیل شد

بیرجند - ایرنا - معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۴۳ پرونده تخلف به ارزش یک میلیارد و ۱۳ میلیون و ۷۴۶ هزار ریال در استان تشکیل شده است.

علی تهوری روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار خرسان جنوبی افزود: امسال تاکنون ۱۱ هزار و ۷۱۲ مورد بازرسی از واحدهای صنفی، غیرصنفی، اماکن و سایر در استان انجام شده است.

وی بیان کرد: در مجموع در این مدت هشت میلیارد و ۳۳۴ میلیون و ۶۵۲ هزار ریال به شاکیان برگشت داده شده است لذا تمام تلاش خود را برای حفظ حقوق مصرف کننده و برگشت مبالغ در دستور کار قرار داده‌ایم.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی اظهار داشت: معمولا استان در برگشت رسیدگی به شکایات و برگشت به شاکیان جایگاه خوبی در کشور دارد.

وی تصریح کرد: با شیوع وضعیت کرونا نظارت بر اقلام و کالاهای بهداشتی بیش از پیش قوت گرفت و بلافاصله طرح ضربتی نظارت بر کالاهای بهداشتی در استان اجرایی شد  کماکان ادامه دارد.

تهوری با بیان اینکه در مجموع هفت هزار و ۵۱۰ مورد گزارش مردمی به سامانه ۱۲۴ اعلام شده است عنوان کرد: کمبود تخم‌مرغ، گرانی میوه و تره‌بار و لوازم خانگی بیشترین حجم گزارشات مردمی را به خود اختصاص داده است.

وی گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف صنفی و غیرصنفی عرضه کننده کالا و خدمات مراتب را با سامانه ۱۲۴ اعلام کنند تا ضمن بررسی گزارش با متخلفان برخورد قانونی صورت گیرد.

وی از تشدید نظارت‌ها بر بازار و لزوم ثبت انبارها در سامانه جامع یادآور شد: تاکنون ۶ هزار و ۷۷۶ انبار استان در سامانه جامع ثبت نام کرده‌اند که ۱۳۹۸ مورد در انتظار تایید هستند.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی افزود: همچنین چهار هزار و ۲۴ انبار به صورت سیستمی تایید شده است و ورودی و خروجی انبارها رشد خوبی داشته است.

وی اظهار داشت: بیش از ۳۶ هزار و ۴۰۱  حواله در سامانه جامع انبارها ثبت شده است و نظارت‌ها در خصوص گردش کالا، ورودی و خروجی تشدید شده و با تخلفات برخورد قانونی شده است.

تهوری درخصوص قیمت تعیین شده گوشت و تخم‌مرغ در استان تصریح کرد: بر اساس مصوبه کارگروه تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم گوشت شقه گوسفندی با برچسب آبی ۸۰ هزار تومان و ران ۸۵ هزار تومان در نظر گرفته شده ‌است.

وی ادامه داد: همچنین قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ در خراسان جنوبی پایین‌تر از دیگر استان‌ها و در محل واحد تولیدی ۹ هزار تومان و برای مصرف کننده ۱۰ هزار تومان مصوب شد.

معاون بازرسی و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد: بالاتر از این قیمت تخلف محسوب شده و مردم بایستی در صورت مشاهده قیمت بالاتر مراتب را با سامانه ۱۲۴ درمیان بگذارند تا با متخلفان برخودر قانونی شود.

وی با تاکید بر اینکه نگهداری هرگونه خودرو صفر کیلومتر و بدون پلاک در پارکینگ‌های عمومی و خصوصی استان ممنوع است و از مصادیق احتکار محسوب می‌شود گفت: در این خصوص گشت‌های مشترک از نمایشگاه‌ها و پارکینگ‌های عمومی و خصوصی با تعزیرات حکومتی و پلیس آگاهی در استان تشکیل شده است.

تهوری ادامه داد: در خراسان جنوبی مورد خاصی از نگهداری حجم انبوه خودرو فاقد پلاک گزارش نشده است و تعداد محدودی خودرو نگهداری شده در حد مصرف کننده است.

وی بیان کرد: چنانچه این نوع کالای سرمایه‌ای با حجم انبوه توسط فرد حقیقی یا حقوقی در پارکینگ‌ها مشاهده شود از مصادیق احتکار است و به عنوان محتکر با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =