رقیب «نکونام» در نظرسنجی AFC: "جواد در اوساسونا قابل احترام است"

تهران- ایرنا- «جان آلویسی» مهاجم اسبق تیم ملی استرالیا شاید با «جواد نکونام» هم تیمی نبوده باشد اما او در مورد بازیکن ایرانی اسبق اوساسونا نکات زیادی می‌داند.

آلویسی در جریان ۱۲۹ بازی برای اوساسونا در فاصله سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵، در مجموع ۳۷ گل برای این تیم به ثمر رساند و این در حالی است که نکونام، در سال ۲۰۰۶ به این تیم اسپانیایی ملحق شد و در طی دو دوره حضور در این تیم و نزدیک به ۲۰۰ بار پوشیدن پیراهن آن، به یکی از بازیکنان محبوب هواداران اوساسونا تبدیل شد.

این دو در کنار «مسعود شجاعی» دیگر ستاره ایران اوساسونا، در فهرست نامزدهای ای‌اف‌سی برای کسب عنوان بهترین بازیکن آسیایی تاریخ فوتبال اسپانیا قرار دارند و به گفته آلویسی، نکونام چهره‌ای بسیار قابل احترام در باشگاه اوساسونا محسوب می‌شود.

وی در این خصوص گفت: با نکونام آشنایی زیادی دارم زیرا او در اوساسونا هافبک بسیار خوبی بود. هواداران او واقعا دوست داشتند اما علاوه بر آنان، بازیکنانی که با آنها صحبت کرده‌ام، همگی به او نمره بالایی دادند.

آلویسی افزود: او می‌توانست ضرب‌آهنگ خود را به بازی دیکته کند و از لحاظ دفاعی درخشان بود. می‌توانست تمام روز بدود و با سبک و سیاق فوتبال اسپانیا جور در می‌آمد.

ستاره اسبق تیم ملی استرالیا در ادامه گفت: اسپانیایی‌ها به طور معمول بیشتر بدنبال بازیکنان آمریکای جنوبی هستند زیرا انتقال آنان، آسان است. آنها خیلی خوب وفق پیدا می‌کنند اما بازار بازیکنان آسیایی رفته رفته باز شد چون اسپانیایی‌ها فهمیدند که در آسیا بازیکنان تکنیکی زیادی وجود دارد که بسیار سرسخت هستند. آنها در شرایط سخت خوب کار می‌کنند و تسلیم نمی‌شوند زیرا آنان از پیش زمینه متفاوت می‌آیند. فکر می‌کنم به همین دلیل بازیکنان ایرانی در اسپانیا خوب کار کردند به ویژه در اوساسونا.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =