کنترل شیوع بیماری کرونا فقط با رعایت پروتکل‌ها ممکن است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر اینکه مردم نباید از وضعیت موجود خسته شوند، گفت: برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا راهی جز رعایت پروتکل‌های بهداشتی نداریم.

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه مردم نباید از وضعیت موجود خسته شوند، گفت: برای کنترل و مدیریت بیماری کرونا راهی جز رعایت پروتکل های بهداشتی نداریم.

علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش آمار ابتلا به کرونا بین مردم افزود: تا ساخت دارو و واکسن، درگیر این ویروس و مشکل هستیم و باید تدابیر لازم برای رعایت بهداشت فردی، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن همچنان در صدر برنامه ها و تبلیغات قرار گیرد تا بتوانیم این بیماری را مدیریت کنیم.

وی با بیان اینکه وضعیت مراعات موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فروردین و اردیبهشت به ترتیب ۸۰ و ۲۰ درصد بود ، اظهار داشت: بی توجهی به رعایت فاصله گذاری‌ها و عادی شدن کرونا بین مردم و کمتر رعایت کردن موارد بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، از مهمترین دلایل افزایش آمار ابتلا کرونا در روزهای اخیر است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه این بیماری محدود به افراد مسن یا با زمینه بیماری خاص نیست، اظهار داشت: سلامتی مردم برای نظام و دولت اصل است ولی خود مردم هم باید نسبت به این امر و رعایت موارد و پروتکل های بهداشتی حساس باشند زیرا در غیر این صورت خود بیش از هر کسی گرفتار خواهند شد.

مصطفوی به وظیفه خطیر رسانه ملی و فضای مجازی و مطبوعات برای اطلاع رسانی بیشتر، افزایش اطلاعات و آگاهی‌های مردم در خصوص این ویروس و بیماری و حساس بودن مردم نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اشاره کرد و گفت: نباید هدف ایجاد ترس و ناامیدی بین مردم باشد ولی باید واقعیت ها به مردم گفته شود تا مردم بیش از گذشته فاصله گذاری اجتماعی و موارد بهداشتی را رعایت کنند.

وی تاکید کرد: استفاده از خدمات الکترونیکی برای کاهش ازدحام، تشکیل تیم های نظارتی، در دسترس قرار گرفتن ماسک های ارزان قیمت از مواردی است که باید مورد توجه نهادهای مختلف قرار گیرد.

فرماندار ارومیه هم در این جلسه به برخی مصوبات ستاد استانی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا اشاره کرد و ادامه داد: نانوایی‌ها، سوپرمارکت ها، بازار تاناکورا و تمام ادارات از فردا، سه شنبه ملزم به استفاده از ماسک برای تداوم فعالیت هستند.

علیرضا ملامحمدی زاده افزود: به علت افزایش آمار ابتلا به کرونا از فردا، سه شنبه در تمامی پارکها و تفرجگاهها محدودیت حضور وجود خواهد داشت و مردم نیز باید برای حفظ سلامت خود، موارد بهداشتی را رعایت و از حضور در هر گونه تجمع و اجتماعات دوری کنند.

به گزارش ایرنا، طی روزهای گذشته شاهد افزایش قابل توجه موارد ابتلا و مرگ و میر به علت بیماری کرونا در کشور و آذربایجان غربی بودیم.

تاکنون نزدیک به ۱۹۰ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده و بیش از ۸۰ درصد آنها بهبود یافته اند؛ البته حدود ۴.۵ درصد این افراد نیز جان خود را بر اثر بیماری از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha