۲۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۹
کد خبرنگار: 2092
کد خبر: 83822667
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار شاهرود: مدیران باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند

شاهرود- ایرنا- فرماندار شاهرود گفت : ظرفیت و توانمندی‌های گوناگون این شهرستان در بخش‌های گردشگری ،اقتصادی و فرهنگی زمینه های خوبی برای برنامه ریزی و اشتغال فراهم کرده ، بنابراین مدیران دستگاه‌های اجرایی باید پاسخگوی مطالبات جدی مردم و رسانه‌ها باشند.

نادر فخری روز دوشنبه در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شاهرود در سرسرای ولایت فرمانداری در تشریح برخی ظرفیت های این شهرستان افزود: استقرار ارشد نظامی استان در شاهرود ، فعالیت پنج رییس دستگاه اجرایی به عنوان معاون مدیر کل و نیز استقرار ۲ اداره کل منطقه‌ای ، بخشی از ظرفیت های این شهرستان است.

وی ادامه داد: مدیران باید  وظیفه شناس ، با برنامه و پیگیر بوده و   در شان مردم به آنها خدمت کنند ، مدیران در کنار تلاش شبانه روزی باید به صورت منظم در محل کار حاضر شده و به مشکلات مردم رسیدگی کنند.

فرماندار شاهرود با اشاره به اینکه کتابخانه ۲۲ بهمن شاهرود سال ۱۳۴۶ تاسیس شده و اکنون به عنوان کتابخانه مرکزی این شهر استفاده می شود، تاکید کرد: برای گسترش فضای فیزیکی این کتابخانه، شورای شهر، شهردار و انجمن کتابخانه های عمومی تلاش کنند.

وی از مردم خواست ، پویشی برای جمع آوری، وقف  و اهدای کتابهای کمک درسی دانش آموزان  ایجاد شود تا سایر دانش آموزان هم بتوانند از این منابع در کتابخانه های عمومی بهره مند شوند.

 فخری  پیشنهاد کردحق عضویت کتابخانه های عمومی  شهری شاهرود به ۱۲۰هزار ریال و کتابخانه های عمومی سایر شهر های این شهرستان به ۶۰ هزار ریال  در سال  افزایش یابد که پس از تصویب  انجمن کتابخانه ها اجرایی خواهد شد.

فرماندار شاهرود تاکید کرد : افراد تحت پوشش نهاد های حمایتی که وضعیت مالی مناسبی ندارند از پرداخت حق عضویت سالانه معاف باشند.

رضا مهدیان رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شاهرود هم در این نشست گفت: برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب در این شهرستان  ، با دستور فرماندار در شرایط سفید برپا خواهد شد.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرود هم در این نشست گفت: در بخش بیارجمند چهار کتابخانه عمومی با بیش از ۵۰هزار نسخه کتاب  فعال است ، و کتابداران کتابخانه عمومی خانخودی و دستجرد  تا اوایل تیرماه امسال مشغول بکار خواهند شد.

سید ابراهیم موسوی افزود: در بخش مرکزی شاهرود در رودیان ،طرود و مغان کتابخانه عمومی فعال است که یکهزار و ۴۰۰تن عضو فعال و ۳۲هزار و ۸۰۰نسخه کتاب دارند.

وی تاکید کرد: در بخش بسطام پنج کتابخانه عمومی در بسطام ، کلاته خیج ،میقان ،قلعه نو و خرقان و مجن با ۲هزارو ۵۰۰نفر عضو فعال و ۸۶ هزار نسخه کتاب فعالیت می کند.

رییس اداره کتابخانه های عمومی شاهرودگفت: از آغاز شیوع کرونا تاکنون بیش از چهار هزار فعالیت فرهنگی بوسیله کتابداران شاهرود در فضای مجازی در زمینه های معرفی کتاب ، قصه گویی و نشست کتابخوان انجام  شده است.

موسوی اضافه کرد: بیش از سه هزار خانوار شاهرودی به صورت برخط در دهمین جشنواره ملی کتابخوانی رضوی تاکنون شرکت کرده اند.

شهرستان شاهرود ۱۶ باب کتابخانه عمومی نهادی، یک باب کتابخانه عمومی مستقل و پنج باب کتابخانه عمومی مشارکتی با حدود۳۳۰ هزار جلد کتاب دارد. شهرستان شاهرود با ۵۳ هزار کیلومتر مربع مساحت در شرق استان سمنان قرار دارد.      

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha