تونل‌های ضدعفونی در مرزهای سرخس و لطف آباد با ترکمستان آماده شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: ساخت داکت یا تونل‌های ضدعفونی کامیون در مرزهای سرخس و لطف آباد این استان با کشور ترکمنستان به اتمام رسیده و آماده بهره‌برداری است.

حمید محمدی فاز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مرز باجگیران با کشور ترکمنستان نیز با توجه به تردد اندک کامیون‌ها امکان ضدعفونی ناوگان باری به صورت دستی و توسط کارکنان پایانه وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر خلف وعده ترکمنستان برای بازگشایی مرزها در روز ۲۱ خرداد ماه گفت: این موضوع را از مسوولان محلی وزارت امور خارجه پیگیری کنید و تا جایی که ما مطلع هستیم این امر از سوی وزارت امور خارجه و مسوولان ترکمنستان در حال پیگیری است.  

رییس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان رضوی درباره مرز دوغارون با افغانستان نیز افزود: تردد کامیون‌ها از این مرز در جریان است اما ورود مسافر به ایران جز تجار افغانستانی و رانندگان کامیون انجام نمی‌شود و ورود اتباع ایرانی و افغانستانی از ایران به این کشور همسایه بدون مشکل در جریان است.

افزایش ساعات کاری در مرز دوغارون

وی با توجه به ازدحام چند روز گذشته کامیون‌ها در مرز دوغارون ادامه داد: با برگزاری جلسه هماهنگی ادارات مستقر در مرز ساعات کاری در این مرز با افزایس ۲ ساعته از هفت تا ۱۹ تعیین شده است و با این تصمیم ازدحام کامیون‌ها رفع شده و تردد به روال عادی بازگشته است.   

محمدی فاز گفت: ازدحام و معطلی کامیون‌ها به خاطر افزایش میزان بار پدیده مقطعی است که هرازگاهی در این مرز روی می‌دهد و با همکاری عوامل مرزی رفع می‌شود.

خراسان رضوی از دوغارون با کشور افغانستان و از  سرخس، باجگیران  و لطف آباد با کشور ترکمنستان هم مرز است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها