استاد کشاورز تا آخر عمر با مردم زندگی کرد

تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در پیامی درگذشت محمدعلی کشاورز هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون را تسلیت گفت و تاکید کرد: استاد کشاورز تا آخر عمر با مردم و برای ایران زندگی کرد و شرافت‌های بزرگی را به نام خود ثبت کرد.

به گزارش روز دوشنبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پیام تسلیت حجت الاسلام و المسملین سعید رضا عاملی آمده است: استاد کشاورز در طول عمر پر افتخار خود در آثار بزرگ هنری کشور نقش‌آفرینی کرد و حضور در سریال‌های تاریخی هزاردستان، سربداران،  افسانه سلطان و شبان و سریال ماندگار پدر سالار و فیلم‌های به یاد ماندنی نظیر مادر و کمال‌الملک تنها بخشی از فعالیت‌های هنری استاد کشاورز است که برای همیشه در یاد و خاطر مردم هنر دوست ایران خواهد ماند.

وی افزود: استاد کشاورز از شخصیت مردمی، معنوی و الهی برخوردار بود، تا آخر عمر با مردم و برای ایران عزیز زندگی کرد و شرافت‌های بزرگی را به نام خود ثبت کرد. او وفادار به ایران و جمهوری اسلامی ایران بود و برای عزت این نظام‌های الهی آثار بسیار را به جای گذاشت.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن عرض تسلیت درگذشت این هنرمند ارزشمند کشور به رهبر حکیم انقلاب، ملت شریف ایران، جامعه هنری کشور، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و خانواده آن مرحوم، از خداوند متعال برای استاد محمد علی کشاورز طلب رحمت و مغفرت کرد.
به گزارش ایرنا،  استاد «محمدعلی کشاورز» هنرمند مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون روز گذشته (یکشنبه) و در سن نودسالگی بعد از تحمل دوره‌ای بیماری درگذشت.

محمدعلی کشاورز یکی از چند بازیگر مطرح و نسل اول تئاتر ایران و فعال در حوزه های دیگر نمایشی از جمله سینما و تلویزیون است که  در ۲۶ فروردین ۱۳۰۹ در اصفهان متولد شد. این هنرمند که دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر بود، به همراهِ علی نصیریان، زنده‌یاد جمشید مشایخی،  زنده‌یاد داود رشیدی و زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی پنج بازیگر مرد ماندگار تاریخ تئاتر و سینما و تلویزیون ایران به‌شمار می‌آیند.

از آثار ماندگار استاد کشاورز، به مجموعه‌های تلویزیونی دایی‌جان ناپلئون، آتش بدون دود،  هزاردستان (در نقش شعبان استخوانی)،  سربداران (در نقش خواجه قشیری)،  افسانه سلطان و شبان (در نقش خوابگزار اعظم)، پدرسالار و گرگ‌ها می‌توان اشاره کرد.

این هنرمند ایفاگر نقش‌های ماندگاری در تاریخ سینما بوده است که از جمله آنها فیلم‌های «خشت و آینه»، «آقای هالو»، «رگبار»، «صادق کرده»، «شطرنج باد»، «کمال‌الملک»، «مردی که موش شد»، «کفش‌های میرزا نوروز»، «مادر»، «پول خارجی»، «دلشدگان»، «روز واقعه»، «ناصرالدین شاه اکتورسینما»، «خسوف»، «زیردرختان زیتون»، «غزال» بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha