۲۹ دستگاه ونتیلاتور به دانشگاه علوم پزشکی کردستان اهدا شد

سنندج - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از تحویل ۲۹ دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) به مبلغی بالغ بر چهار میلیارد تومان به همت هیات امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت به دانشگاه علوم پزشکی کردستان خبر داد.

دکتر فرزین رضاعی روز دوشنبه در گفت و گوی خبری اظهار داشت: صبح امروز ۲۹ دستگاه ونتیلاتور (دستگاه تنفس مصنوعی) پیشرفته برای بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌های استان با توجه به وضعیت قرمز کرونا و افزایش تعداد بیماران از طرف هیات امنای ارزی صرفه‌جویی وزارت بهداشت تهیه و توسط دانشگاه خریداری  شد.

وی ارزش این تجهیزات را چهار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در استان و نیاز ویژه بیماران به این دستگاه محموله مورد نظر صبح امروز تحویل دانشگاه داده شد.

 رضاعی عنوان کرد: بیمارانی که به کرونا مبتلا می‌شوند دچار تنگی نفس شده لذا برای دم و بازدم به این دستگاه نیاز دارند.

دستگاه تنفس مصنوعی یا ونتیلاتور دستگاهی است که کار تنفس بیمارانی را که به طور موقت یا دائم دچار اختلال شده است را انجام می دهد.

سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا ظهر یکشنبه ۲۵ خرداد در مجموع ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۸۳۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =