بخشودگی جرائم مالیاتی در کردستان اعمال می‌شود

سنندج - ایرنا - مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان گفت: با توجه به شرایط اقتصادی میزان بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش در این استان همچنان تداوم دارد و برای مودیان اعمال می‌شود.

حسن سجودی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: رئیس کل سازمان مالیاتی کشور دستورالعمل جدید بخشودگی جرائم مالیاتی قابل بخشش موضوع قانون مالیات‌های امور مستقیم و قانون مالیات بر ارزش‌افزوده را ابلاغ کرده است که بر اساس آن، تمام یا بخشی از جرایم، بخشیده می‌شود.

وی اضافه کرد: بر اساس این بخشنامه، امور مالیاتی مجاز است تمام یا قسمتی از جرایم مقرر در قوانین مالیات‌های مستقیم و ارزش افزوده را مطابق دستور العملی که به تأیید وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد، مورد بخشودگی قرار دهد.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان یادآور شد:بر این اساس، بخشودگی جرایم موضوع این دستورالعمل برای هر دوره یا سال در هر منبع، حسب مورد حداکثر تا مبلغ ۵۰ میلیارد ریال است.

سجودی با اشاره به اینکه بخشودگی در صورت پرداخت مانده بدهی امکان پذیر است، افزود: در صورت پرداخت مانده بدهی طبق برگ قطعی ابلاغ شده تا پایان دی سال ۹۸ حداکثر تا ۳۱ خرداد ۹۸ برای واحدهای تولیدی ۹۰  درصد و برای سایر مودیان میزان بخشودگی ۸۰ درصد خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در صورت پرداخت مانده بدهی طبق برگ قطعی ابلاغ شده از اول بهمن ۹۸ تا ۳۱ خرداد ۹۹ حداکثر تا پایان تیر سال جاری، میزان بخشودگی به میزان ۱۰۰ درصد خواهد بود، گفت: در صورتی که مودیان مالیاتی، مشمول خسارت تاخیر موضوع ماده (۲۲۲) قانون مالیات‌های مستقیم و تبصره به ماده (۱۷) قانون مالیات بر ارزش افزوده باشند، ابتدا باید مبالغ مذکور از جرایم مالیاتی کسر و سپس نسبت به بخشودگی جرایم اقدام شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان کردستان تاکید کرد: مؤدیانی که بایت اصل مالیات و جرایم غیر قابل بخشش، فاقد بدهی باشند و با به واسطه معافیت‌های قانونی، مشمول جرایم عدم انجام تکالیف قانونی شده‌اند، حسب مورد از بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم برخوردار می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =