۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83822482
۷ نفر

برچسب‌ها

روسیه با تور ۴۵ پهپاد تروریست‌ها را در سوریه سرنگون کرد

مسکو - ایرنا- فرمانده نیروی پدافند هوایی روسیه اعلام کرد: مجموعه پدافند هوایی «تور» روسیه در سوریه بیش از ۴۵ پهپاد تروریست ها را سرنگون کردند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا، ژنرال الکساندر لئونوفدر مصاحبه با نشریه روسی «دفاع ملی» گفت: از آغاز استقرار  مجموعه‌های هوایی تور روسیه در سوریه، در این کشور بیش از ۴۵ پهپاد تروریست‌ها که در شرایط کارگاه خانگی ساخته شده بودند، سرنگون شدند. 

به گفته وی، انواع مجموعه های پدافند هوایی تور که دارای برد پرواز کوتاه هستند، بخش اصلی تسلیحات برای مقابله با سلاح های تهاجمی دقیق و هواپیماها محسوب می شوند.

مقام نظامی روس خاطرنشان کرد که این مجموعه های پدافند هوایی به همراه مجموعه های پدافند موشکی اس-۴۰۰ و پانتسیر- اس ، کل تسلیحات پدافند هوایی روسیه در سوریه را تشکیل می دهند.

لئونوف گفت که تروریست ها در سوریه برای حمله به اهداف زمینی با ابعاد کوچک از پهپادهایی استفاده می کنند که در شرایط کارگاه خانگی ساخته شده است.

گفتنی است روسیه بارها اعلام کرده است که تروریست ها که اکثرا در ادلب سوریه تمرکز یافته اند برای حمله به پایگاه هوایی حمیمم روسیه در استان لاذقیه از پهپاد استفاده می کنند.

مجموعه های پدافند هوایی تور از سال های دهه هشتار میلادی به ارتش شوروی تحویل شده است و تاکنون مجموعه های پدافند هوایی تور.ام-یک، تور-پ.ام-۲، تور.ام-۳ و تور.ام-۴ ساخته شده است که برد پرتاب موشک های این مجموعه ها بین ۲۰ تا ۴۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =