قهرمانان ورزشی مهاباد از مدافعان سلامت قدردانی کردند

مهاباد- ایرنا- جمعی از کوهنوردان مهابادی پس از فتح ‌قله‌های مرتفع منطقه و دوچرخه‌سواری مسافت ۱۷۴ کیلومتری، این صعود ورزشی را به مدافعان سلامت بیمارستان امام خمینی(ره) این شهرستان تقدیم و از تلاش‌های آنان برای مهار کرونا قدردانی کردند.

عضو هیات مدیره باشگاه کوهنوردی اوراز مهاباد در این آیین گفت: اعضای این تیم شامل "احسان رسول‌پور آذر"، "عبدالرحمان قزاق"، "چیا چوکلی" و "مبین و مسعود حسن‌پور"، ۲ برنامه‌ سنگین کوهپیمایی ۳۸ کیلومتری از روستای "بینگون" تا دره "هوشین"، صعود به ۶ قله منطقه سرشاخان و دوچرخه سواری در مسیر ۱۷۴ کیلومتری جاده مهاباد تا پیرانشهر و برعکس را با موفقیت انجام دادند.

فرید صدقی افزود: با شیوع بیماری کرونا بسیاری از فعالیت‌های ورزشی تعطیل شده و به همین خاطر قهرمانان کوهنوردی مهاباد با رعایت اصول بهداشتی و پروتکل‌ها در این اقدام ورزشی شرکت کردند.

وی اضافه کرد: این قهرمانان ورزشی، هم اکنون پرستاران و پزشکانی که از بیماران کرونایی مراقبت می‌کنند، را به عنوان قهرمان سلامت می‌شناسند و این اقدام ورزشی را تقدیم آنان می‌کنند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد نیز ضمن قدردانی از اقدام قهرمانان ورزشی گفت: مقابله با بیماری کرونا و جلوگیری از شیوع آن وظیفه همه اقشار جامعه است و همگی سهمی در مهار آن داریم.

امیر بهزاد افزود: در این مدت پس از شیوع بیماری کرونا در کشورمان، کادر بیمارستانی از خود مایه گذاشته و در حالی که امکان دارد خودشان هم به این بیماری مبتلا شوند، با تمام وجود از بیماران مبتلا به کرونا مراقبت و نگهداری کردند. 

وی اضافه کرد: هم اکنون نیز فعالیت مراکز بیمارستانی برای نگهداری از بیماران مبتلا به کرونا به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد و پرسنل بیمارستان تا زمانی که این بیماری در جامعه ریشه‌کن نشود به فعالیت خود در این زمینه ادامه می‌دهند. 

در پایان این آیین تصاویر چاپ شده این صعود ورزشی قهرمانان مهاباد در قالب بنری به همراه کمک‌های جمع‌آوری شده قهرمانان ورزشی در اختیار کارکنان شبکه بهداشت و درمان مهاباد قرار گفت.

از هشت میلیون مبتلای به کرونا در جهان حدود ۱۹۰ هزار نفر مربوط به ایران است که البته حدود ۸۰ درصد آنها بهبود یافته اند.

مهاباد با ۲۴۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =