۲۶ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۰۲
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 83822394
۰ نفر

برچسب‌ها

زلزله به ۹۰ واحد مسکونی روستایی در شهرستان گراش آسیب رساند

شیراز- ایرنا- فرماندار شهرستان گراش گفت: گزارش اولیه حاکی از آن است که زلزله ۵.۱ ریشتری شامگاه یکشنبه ۲۵ خرداد ۹۹ به مرکزیت بیرم لارستان سبب وارد آمدن خسارت به ۹۰ واحد مسکونی در ۲ روستای خلیلی و فداغ گراش شده است.

اصغر فرودی، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه تیم‌های ارزیابی همچنان مشغول بررسی میزان خسارت‌های وارده هستند امکان افزایش این آمار نیز وجود دارد.
وی ادامه داد: واحدهای مسکونی در این زلزله بین ۲۰ تا ۶۰ درصد آسیب دیده‌اند.
او اظهار داشت: این زلزله همچنین در روستای فداغ موجب مصدومیت ۲ نفر شد.
فرماندار گراش، با اشاره به آماده باش کامل نیروهای عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان اضافه کرد: هم اینک ۲۲۰ تخته چادر نیز در روستای خلیلی توزیع شده و در صورت نیاز دیگر اقلام مورد نیاز نیز تهیه و توزیع خواهد شد.
زلزله بیرم ارتباطی با چاه‌های گاز شانول ندارد
فرماندار گراش ضمن تکذیب شایعه ارتباط این زلزله با چاه‌های گاز میدان گازی شانول گفت: از آنجا که این زمین‌لرزه در گراش، اوز و لار نیز احساس شده بنابراین نمی‌تواند هیچ ارتباطی با این چاه‌ها داشته باشد.
فرودی، از مردم خواست که به شایعات توجه نکنند و آرامش خود را نیز حفظ کنند.
زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۱ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۳۵ دقیقه و ۵۸ ثانیه شامگاه یکشنبه بیست و پنجم خرداد ۹۹ بخش بیرم از توابع شهرستان لارستان را لرزاند. این زلزله در عمق ۱۶ کیلومتری زمین رخ داد. کانون این زمین لرزه، روستاهای خلیلی و فداغ گراش گزارش شده است.
همچنین ۲ زلزله ۴.۷ و ۴.۶ ریشتری بامداد یکشنبه ۲۵ خرداد۹۹ در منطقه‌های بیرم ، خلیلی و محمله در جنوب استان فارس را لرزاند.
بخش بیرم با جمعیتی حدود ۱۵ هزار نفر در فاصله ۱۴۰ کیلومتری لارستان استان فارس واقع شده است
شهرستان گراش در فاصله ۳۵۹ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha