سرکشی سرزده از دستگاه‌های اجرایی به معنای مچ‌گیری نیست

شهرری ـ ایرنا ـ فرماندار ویژه شهرستان ری با بیان اینکه سرکشی سرزده از دستگاه‌های اجرایی با هدف ارتقای کیفیت خدمات به ارباب رجوع‌ ها انجام می شود، گفت: این کار به معنای مچ‌گیری از کارکنان دستگاه‌ها نیست.

حسین توکلی کجانی روز سه شنبه در نشست ستاد صیانت از حقوق شهروندی، عفاف، حجاب و امنیت عمومی شهرستان ری، اظهار داشت: فرمانداری در جهت صیانت از حقوق شهروندی و افزایش کیفیت خدمات دستگاه های دولتی به مردم سرکشی سرزده از تمامی ادارت شهرستان را در دستور کار خود دارد.

وی با اشاره به اینکه نحوه رفتار کارکنان دستگاه های دولتی در برخورد با ارباب رجوع ها تاثیر به سزایی در ارتقای رضایت عمومی دارد، افزود: رفتار ناصحیح یک کارمند اداره می تواند تمام خدمات ارائه شده توسط دستگاه های دولتی را در میان ارباب رجویان و در حالت کلی در جامعه زیر سوال ببرد.

توکلی خاطرنشان کرد: توسعه دولت الکترونیک گام موثری در جهت کاهش مراجعات مردم به ادارات و در نتیجه افزایش رضایت مندی، کاهش فساد است که باید تمامی دستگاه های اجرای شهرستان به ویژه اداراتی که مراجعه کنندگان زیادی دارند این امر را در دستور کار خود قرار دهند.

این مسئول با تاکید بر اینکه ادارت باید برای راهنمایی ارباب رجویانشان علاوه بر شاداب نگهداشتن فضای اداره تبلیغات محیطی را هم در دستور کار خود قرار دهند، اضافه کرد: تمامی ادارات دولتی باید شرح وظایف و خدماتی که به مردم ارائه می دهند در قالب یک تابلو و بنر در ورودی ادارت نصب نمایند و همچنین تابلو راهنمایی مراجعین و اتیکت کارمندان با اسم و سمت نیز باید تهیه و نصب شود.

فرماندار ویژه ری خاطر نشان کرد: اگر دستگاه اجرایی در سالن ها و محل تردد ارباب رجویان دوربین مدار بسته کار گذشته است باید بنر و تابلوی خاص به مراجعه کنندگان اطلاع رسانی کند که این محل تحت نظر دوربین مدار بسته است.

توکلی یادآور شد: هم اکنون در بسیاری از ادارات هنوز تابلو و بنر شعار سال چند سال پیش روی دیوار می باشد که به هیچ عنوان زیبنده نیست.

وی در ادامه به شیوع موج دوم کرونا ویروس در جامعه اشاره کرد و افزود: تمامی ادارات موظف هستند پروتکل های وزارت بهداشت را بیش از گذشته رعایت نمایند و شبکه بهداشت نیز مکلف است عملکرد تمامی دستگاه های دولتی در این حوزه را رصد کند.

به گزارش ایرنا، ستاد صیانت از حقوق شهروندی، عفاف، حجاب و امنیت عمومی شهرستان ری امروز سه شنبه با حضور حسین توکلی کجانی فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرای شهرستان در فرماندار برگزار شد.

گفتنی است: امروز در جلسه ستاد صیانت از حقوق شهروندی، عفاف، حجاب و امنیت عمومی شهرستان ری از سامانه نظرسنجی از ارباب رجوع نیز رونمایی شد، این دستگاه در جهت صیانت از حقوق شهروندی در دستگاه های اجرایی شهرستان ری نصب خواهد شد و گزارشاتی که مردم از طریق آن می دهند به شکل مستقیم به دست بازرسان فرمانداری خواهد رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =