تعیین ۱۲ طرح شاخص ایلام برای تکمیل در سال جهش تولید

ایلام - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان ایلام گفت: ۱۲ طرح شاخص صنعتی، کشاورزی و عمرانی در سال جهش تولید برای تکمیل و بهره‌برداری تعیین شده است.

رحمت‌الله قیصوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح‌ها با اشتغال‌زایی ۱۲ هزار و ۷۰۳ نفر در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی برای تکمیل و بهره‌برداری تعیین و به دستگاه‌های ذیربط اعلام شده است.

وی یادآور شد: پروژه‌های جهش تولید با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری و برای افزایش در تولید و بهبود وضعیت اقتصادی کشور، پس از تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی استان و ارسال به سازمان برنامه و بودجه کشور برای تایید نهایی در بودجه‌ سال جاری برای دریافت اعتبار یا تسهیلات در اولویت قرار گرفتند.

وی افزود: این تعداد پروژه برای بهره‌بردای در سال جاری مصوب و تایید شده‌اند و در صورت تامین اعتبار و یا ارائه تسهیلات لازم و همچنین ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به بهره‌برداری خواهند رسید.

قیصوری طرح‌های تولید شمش فولادی شرکت فولاد زاگرس ایوان، واحد الفین شرکت پتروشیمی ایلام و تکمیل و توسعه زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی‌ استان‌ ایلام را از جمله این طرح‌ها ذکر کرد.

وی یادآور شد: طرح توسعه باغات زیتون هلیلان، تکمیل کانال اصلی آبیاری و زهکشی فکه و احیا زهکش‌های عین‌خوش فکه، شبکه اصلی آبیاری و زهکشی میمه، تامین آب اراضی و شبکه‌های آبیاری و زهکشی در سطح استان (۱۴ ایستگاه پمپاژ) از دیگر طرح‌های مصوب امسال است.

قیصوری ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی و تکمیل بازارچه صنایع دستی شهر ایلام، احداث نیروگاه مقیاس کوچک ایلام به ظرفیت ۵.۲ مگاوات (فاز اول)، توسعه و افزایش ظرفیت پست ۶۳.۲۰ کیلوولت هلیلان، احداث پست ۲۳۰.۲۰ کیلوولت مورموری و تکمیل پروژه گازرسانی به واحدهای اقتصادی را از جمله پروژه‌های آماده تکمیل سال جهش در استان ایلام تولید برشمرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =