فعالان حوزه کتابخوانی، سرآمدان اهدای خون در پایتخت کتاب ایران

شیراز- ایرنا- چند فعال فرهنگی حوزه کتابخوانی فارس که بیشترین میزان خون را طی سال گذشته اهدا کردند،در پایتخت کتاب ایران(شیراز) تقدیر شدند.

صابر سهرابی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس دوشنبه با تقدیر از اهداکنندگان شاخص خون در حوزه کتابخوانی در نشستی با مدیرکل سازمان انتقال خون فارس اعلام کرد: اهدای خون، برآمده از فرهنگ نوع‌دوستی است؛ به ویژه در جمهوری اسلامی که پایه آن بر معنویت بنا نهاده شده، این فرهنگ‌سازی بر دوش ما بیشتر سنگینی می‌کند.

وی ابراز امیدواری کرد با پیوستن فرهنگوران و هنرمندان به پویش اهدای خون، فرهنگ‌سازی دوچندانی در این زمینه صورت گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بیان داشت: ورود سازمان انتقال خون به گروه مروجان کتاب‌خوانی، از دستاوردهای پایتختی کتاب ایران است و از این رهگذر افزون بر فرهنگ‌سازی در زمینه کتاب‌خوانی، فرهنگ اهدای خون نیز در جامعه نهادینه خواهد شد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اظهار کرد: نخستین پایگاه کتاب‌خوانی در مراکز اهدای خون فارس در روز جهانی انتقال خون مصادف با نهم مردادماه با همکاری سازمان انتقال خون و همزمان با تقدیر از فعالان حوزه کتاب و کتاب‌خوانی که بیشترین میزان اهدای خون را در فارس داشته‌اند، راه‌اندازی خواهیم کرد.

مدیرکل سازمان انتقال خون فارس نیز در این نشست گفت: استان فارس بزرگترین قطب پزشکی به ویژه در زمینه پیوند، سوختگی و جراحی‌های دشوار همچون عمل قلب است؛ همچنین این استان پذیرای اتباع دیگر کشورها در حوزه درمان است؛  از همین رو نیاز به داشتن بانک خون، در استان فارس به ویژه در شیراز بیش از دیگر شهرهای ایران احساس می‌شود.

مسعود ترابی ادامه داد: با به‌روزسازی سیستم انتقال خون، امروز در فارس افزون بر روش سنتی اهدای خون، اهدای پلاکت و پلاسما نیز صورت می‌گیرد.

وی ابراز امیدواری کرد با پیوستن هرچه بیشتر فرهنگوران به پویش اهدای خون، شهروندان بیش از گذشته به اهدای خون تشویق شوند.  

۲۵خرداد ماه روز جهانی اهدای خون است.

شیراز به عنوان پایتخت کتاب ایران در سال ۹۹ برگزیده شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =