دو دیپلمات هندی در پاکستان ناپدید شدند

اسلام‌آباد - ایرنا - منابع خبری روز دوشنبه در گزارش‌های تایید نشده‌ای اعلام کردند که دو دیپلمات سفارت هند در پایتخت پاکستان ناپدید شده‌اند.

«عایشه فاروقی» سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان ساعاتی پیش در واکنش به ادعای ناپدید شدن دو دیپلمات هندی در شهر اسلام‌آباد گفت که در حال بررسی این موضوع است.

منابع خبری افزودند: هند ناپدید شدن دو دیپلمات این کشور را با مقامات پاکستانی مطرح کرده و پیگیر این ماجراست. 

گزارش‌های تایید نشده از مفقود شدن دو دیپلمات هندی در حالی منعکس می‌شود که دهلی نو ۱۵ روز پیش دو کارمند بخش کنسولی سفارت پاکستان در هند را به اتهام آنچه که جاسوسی خوانده شد، اخراج کرد. 

دو کارمند سفارت پاکستان در دهلی نو روز ۱۱ خردادماه امسال توسط پلیس هند بازداشت شدند. دولت هند این افراد را در لیست سیاه قرار داد و سپس دستور خروج از هند ظرف ۲۴ ساعت را صادر کرد. 

اسلام‌آباد و دهلی نو همواره یکدیگر را به آزار و اذیت دیپلمات‌ها و اعمال محدودیت‌های غیرعادی بر فعالیت سفارتخانه پاکستان و هند متهم می‌کنند. 

سال گذشته کمیته امنیت ملی پاکستان در واکنش به الحاق منطقه کشمیر از جانب هند، سفیر خود از دهلی‌نو را فراخواند و سفیر هند در اسلام‌آباد را اخراج کرد و چند هفته پس از آن حکم ترک خاک پاکستان را برای ۱۳ دیپلمات هندی و اعضای خانواده‌های آنان صادر کرد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =