۱.۵ هکتار از مراتع طزره دامغان طعمه حریق شد

سمنان- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: آتش‌سوزی روز گذشته بیش از ۱.۵ هکتار از مراتع منطقه کلاریز طزره را سوزاند.

علی اکبر عباسی راد روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: آتش سوزی این مراتع، روز گذشته در حوالی منطقه کلاریز طزره در شرق دامغان رخ داد و گزارش دریافتی از سوی اهالی منطقه به سامانه ۱۵۰۴ به منابع طبیعی اعلام شد.

وی ادامه داد: با تلاش حدود ۱۵ نفر آتش در مدت زمان حدود یکساعت و نیم به صورت کامل مهار و از ورود خسارت بیشتر جلوگیری شد. 

عباسی راد خاطر نشان ساخت: در این آتش سوزی، درختچه‌های زرشک، گَوَن و گرمنه در آتش سوخت، علت این آتش سوزی هنوز مشخص نیست و توسط کارشناسان این اداره در دست بررسی است. 

عباسی راد تصریح کرد: با توجه به خشکی علوفه های مرتعی، روشن کردن آتش در مراتع می‌تواند منجر به آتش سوزی‌های گسترده شود بنابراین مردم و طبیعت گردان از این اقدام خودداری کنند.

وی بیان کرد: این نخستین آتش سوزی اراضی جنگلی و مراتع این شهرستان است که میزان خسارت آن پس از بررسی کارشناسان برآورد می‌شود. 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری دامغان گفت: شهروندان در صورت مشاهده آتش سوزی در مراتع، موضوع را به سرعت با شماره ۱۵۰۴ در میان بگذارند.

شهرستان دامغان دارای یک میلیون و ۴۸۹ هزار و ۶۹۲ هکتار اراضی ملی است که تاکنون برای ۹۸ درصد از آن سند مالکیت به نام دولت جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

عرصه مرتع دربردارنده ۸۰۰ هزار هکتار از پهنه شهرستان دامغان است که هم اکنون تعداد ۵۹۳ بهره بردار با ظرفیت ۹۴ هزار واحد دامی در ۱۶۲ سامانه عرفی از مراتع این شهرستان بهره برداری می کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =