۲ کودک بدسرپرست در بوکان تحت حمایت بهزیستی قرار گرفتند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره بهزیستی بوکان گفت: ۲ کودک بدسرپرست که در یکی از مناطق حاشیه شهر به همراه مادر خود در داخل چادر زندگی می‌کردند، تحت حمایت بهزیستی قرار گرفتند.

خالد احمدنژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۲ کودک در خیابان ساحلی بوکان در نزدیک جایگاه سی‌ان‌جی به همراه مادر معتاد خود در چادر زندگی می‌کردند که توسط اورژانس اجتماعی شناسایی شدند.

وی ادامه داد: این خانواده در فروردین امسال نیز به همراه چند خانواده دیگر در این مکان چادر زده بودند که با توجه به غیربومی بودن آنها با مداخله اورژانس اجتماعی و نیروی انتظامی به شهرستان محل زندگی‌شان برگردانده شده بودند.

رییس اداره بهزیستی بوکان با بیان اینکه این خانواده دوباره به این مکان بازگشته و اقدام به زدن چادر کرده بودند، اضافه کرد: با توجه به وضعیت نامناسب این کودکان، روانشناسان و مددکاران اورژانس اجتماعی مداخلات لازم را انجام داده و بنا به دستور دادستان و پرسنل کلانتری امیرآباد، کودکان که هر ۲ پسر و سه و پنج ساله بودند به شیرخوارگاه ارومیه منتقل شدند.

احمدنژاد ادامه داد: تا زمان بهبود شرایط خانواده یا پیدا شدن شبکه حمایتی مناسب در بین اقوام، این کودکان در این مکان نگهداری خواهند شد.

وی افزود: مادر این کودکان نیز در صورت تمایل می‌تواند با استفاده از مساعدت‌های سازمان بهزیستی به مراکز اقامتی تحت نظارت این سازمان برای درمان خود منتقل شود.

وی با بیان اینکه کودک‌آزاری در این زمینه محرز شده است، اظهار داشت: متاسفانه این کودکان مورد آزار و اذیت مادر معتادشان قرار گرفته‌اند به‌طوری که آثار شکنجه‌های جسمی بر بدن این کودکان مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه پدر این کودکان نیز معتاد بوده و از مادر خانواده جدا شده است، افزود: هر چند مادر در ابتدا نسبت به تحویل کودکان به بهزیستی مقاومت می‌کرد اما به دستور دادستانی، کودکان به دلیل بدسرپرستی و زندگی در محل نامناسب به شیرخوارگاه منتقل شدند.

بوکان در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است و در زمره شهرهای مهاجرپذیر کشور به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =