۲۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۰
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83822054
۰ نفر

برچسب‌ها

گازرسانی به ۸۹ روستای کردستان در حال انجام است

سنندج - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: عملیات گازرسانی به ۸۹ روستای این استان در مناطق مختلف هم اینک در حال انجام است و برای اجرای این طرح‌ها ۱۲ پیمانکار مشغول به کار هستند.

احمد فعله‌گری روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گازرسانی به ۶۱ روستای استان نیز در مرحله برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار است که اجرای آن نیز بزودی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار است تا پایان امسال ۱۵۰ روستای استان به شبکه سراسری گاز متصل شود، افزود: هر پروژه گازرسانی برای ۲۰ تا ۳۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند که اغلب نیز بومی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان یادآور شد: امسال برای گازرسانی به تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار مرزی استان برنامه‌ریزی کرده‌ایم اما اجرای آن بستگی به میزان تامین اعتبارات مورد نیاز دارد که امیدواریم این مهم محقق شود.

فعله‌گری با بیان اینکه ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی بهره‌مند است، اضافه کرد: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۷۸ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان اجرا شده که سه هزار و ۳۹۶ کیلومتر در بخش شهری و هفت هزار و ۳۸۲ کیلومتر نیز در بخش روستایی است.

وی با اشاره به اینکه کار گازرسانی به اغلب روستاهای استان سخت و هزینه‌بردار است، گفت: بستر مناسبی برای تامین سوخت دائمی این روستاها از طریق اتصال به شبکه گاز ایجاد شده و کردستان از لحاظ گازرسانی به مناطق روستایی از میانگین کشوری بالاتر است.

در حال حاضر ۵۳۴ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی،  ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند.

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۹ روستا است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =