بوم‌گردی در روستاهای گردشگرپذیر اردبیل ترویج می‌شود

اردبیل - ایرنا- رییس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اردبیل گفت: ایجاد و راه‌اندازی طرح‌های بوم‌گردی در روستاهای گردشگرپذیر این شهرستان ترویج می‌شود.

محمدرضا شایقی روز دوشنبه در نشستی با معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل افزود: در راستای دست‌یابی به اهداف ترویج فرهنگ راه‌اندازی طرح‌های بوم‌گردی در روستاهای اردبیل دوره‌ های آموزشی بوم‌گردی و همچنین آموزش‌های صنایع دستی در روستاهای گردشگرپذیر، محلات شش‌گانه و بخش‌های تابعه شهرستان اردبیل با مشارکت جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

وی اظهارکرد: این اداره اقدام لازم را در زمینه ارائه آموزش‌های صنایع دستی در روستاهای گردشگرپذیر  اردبیل انجام خواهد داد.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان اردبیل نیز  گفت: حمایت‌های لازم در این خصوص  انجام خواهد شد.

بهرنگ کوهی با اعلام آمادگی جهاد دانشگاهی استان برای برگزاری این برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی اظهارداشت: ظرفیت اداره میراث فرهنگی شهرستان اردبیل با توجه به گردشگرپذیر بودن منطقه بسیار مناسب و مطلوب است.

وی گفت : در زمینه برگزاری نمایشگاه‌ها و دوره‌های آموزشی صنایع دستی و گردشگری در جهت اشتغال روستایی و شهری همکاری لازم را انجام خواهیم داد که این مشارکت می‌تواند منجر به نتایج مثبت و موثر در استان شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =