مرحله شهرستانی مسابقات قرآن سازمان اوقاف در یاسوج برگزار شد

یاسوج- ایرنا- مدیر امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد گفت: مرحله شهرستانی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم سازمان اوقاف با حضور ۸۳ نفر امروز در شهر یاسوج مرکز این استان برگزار شد.

عبدالمحمد نمازی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مسابقه با رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار و افراد شرکت کننده در آن نیز از شهرستان ‌های بویراحمد و دنا بودند.

وی افزود: مردان و زنان شرکت کننده در این مسابقه در ۲ نوبت صبح و عصر در فاطمیه حرم امامزاده عبدالله (ع) شهر یاسوج با یکدیگر رقابت کردند.

مدیر امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: رشته ‌های این مسابقه شامل حفظ پنج، ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء قرآن کریم، قرائت، ترتیل و اذان (ویژه مردان) بوده است.

نمازی عنوان کرد: رشته های دعاخوانی و تفسیر در مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها وجود ندارد و به مرحله استانی موکول شده است.

وی ابراز داشت: مرحله استانی این مسابقات در کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور مردادماه امسال برگزار می شود.

نمازی گفت: رشته تفسیر مرحله استانی این مسابقات در کهگیلویه و بویراحمد و دیگر استان ها از سوره مریم و بر اساس تفسیر نمونه آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی و کتاب صفوة التفاسیر برگزار خواهد ‌شد.

وی اظهار داشت: افراد اول تا سوم هر رشته در مرحله شهرستانی این دوره از مسابقات به مرحله استانی راه می‌ یابند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha