کرونا در استان فارس در حال اوج‌گیری است

شیراز - ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: کرونا در استان فارس در حال اوج گیری است، همه ما در برابر این بیماری مسوول هستیم و تنها راه برون رفت از این چالش، عزم جدی عمومی در این زمینه است.

مهرزاد لطفی روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در دانشگاه هشدار داد: استفاده نکردن مردم استان فارس از ماسک و بی توجهی به فاصله گذاری اجتماعی در محل های پُرجمعیت، ما را با چالش اوج گیری ابتلا به کرونادر فارس مواجه ساخته است.

دکتر لطفی با قدردانی از توجه ویژه و مشارکت عمومی مردم و دستگاه های اجرایی استان در مقابله با این ویروس خطرناک، از آنان خواست تا با جدیت و همدلی بیشتر، مجموعه سلامت را در شکست این بیماری، یاری رسانند.

رییس دانشگاه ضمن اعلام انجام دو هزار و ۱۷۰ مورد نمونه آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس؛ به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

علی اکبری  معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست گزارشی از روند نظارت در بیمارستان ها و مراکز آموزشی درمانی دانشگاه و همچنین پیش بینی های موردنیاز برای بستری و خدمت رسانی به مبتلایان در فارس ارایه داد.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز به بیان توضیحاتی درباره اقدامات مرتبط با اهداف بسیج ملی مبارزه با کرونا در فارس پرداختند و مقرر شد تا با توجه به تاکید بر استفاده از ماسک در ورود به درمانگاه ها و بیمارستان های خصوصی، ضمن اجباری کردن و فراهم آوردن ماسک در آن مراکز، تب سنجی نیز برای مراجعان انجام شود.

طی ۲۴ ساعت گذشته تا امروز ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۴۷۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شدند و مجموع بیماران به ۱۸۷ هزار و ۴۲۷ نفر رسید، متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۷ بیمار کرونا  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸ هزار و ۸۳۷ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها