اعتبارات عمرانی کهگیلویه و بویراحمد ۱۳ هزار میلیارد ریال است

یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات عمرانی سال ۱۳۹۹ این استان ۱۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال است.

به گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز یکشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: این میزان اعتبار نسبت به سال قبل هیچگونه کاهش یا افزایشی نداشته است.

وی افزود: چهار هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار از محل اعتبارات استانی است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این میزان اعتبار بین هشت شهرستان استان به تفکیک فصل و برنامه و بر اساس شاخص ها توزیع شده است.

کلانتری بدون اشاره به آمار، عنوان کرد: سه فصل خدمات روستایی و عشایر، منابع آب و حمل و نقل به ترتیب دارای بیشترین منابع از محل اعتبارات عمرانی امسال کهگیلویه و بویراحمد است. 

وی ابراز داشت: بر اساس شاخص های توزیع سهم شهرستان بویراحمد از اعتبارات عمرانی امسال کهگیلویه و بویراحمد یک هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال، شهرستان کهگیلویه ۷۵۰ میلیارد ریال، شهرستان گچساران یک هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال، شهرستان دنا ۳۰۰ میلیارد ریال، شهرستان بهمئی ۳۱۰ میلیارد ریال، شهرستان چرام ۲۶۰ میلیارد ریال، شهرستان باشت ۲۷۰ میلیارد ریال و شهرستان لنده نیز ۲۲۰ میلیارد ریال است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح های اقتصاد مقاومتی و مؤثر در تحقق شعار جهش تولید برای تکمیل شدن از محل اعتبارات عمرانی امسال این استان در اولویت قرار دارند.

کلانتری اظهار داشت: هم اینک ۳۴ طرح عمرانی در حوزه های مختلف با پیش بینی اشتغال ۱۳ هزار و ۸۰۰ نفر در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست.

وی افزود: ۱۷ طرح ملی استانی شده با اعتبار ۲ هزار و ۳۳۰ میلیارد ریال و ۲۱ طرح تعهد استانی با اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد باید تا پایان امسال تکمیل و افتتاح شوند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۱۰ درصد اعتبارات استانی امسال معادل افزون بر ۳۳۰ میلیارد ریال نیز برای اجرای طرح های با مشارکت عمومی و بخش خصوصی لحاظ شده است.

کلانتری عنوان کرد: سه هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار طرح های ملی امسال کهگیلویه و بویراحمد است.

وی ابراز داشت: الزامات قانونی بودجه در مدیریت و هزینه کرد اعتبارات عمرانی امسال کهگیلویه و بویراحمد به طور کامل رعایت شود.

کلانتری گفت: طرح عمرانی جدید در کهگیلویه و بویراحمد تعریف و کلنگ زنی نشود مگر آنکه با مشارکت خیران یا بخش خصوصی باشد.

وی اظهار داشت: ۹ هزار میلیارد ریال اعتبار از دولت برای تکمیل و افتتاح طرح های مهم و اثرگذار کهگیلویه و بویراحمد تقاضا شده و پیگیری های لازم برای جذب آن نیز در حال انجام است.

کلانتری افزود: سه هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان تا پایان امسال در کهگیلویه و بویراحمد تکمیل و افتتاح می شود و ۱۶۱ روستای بالای ۲۰ خانوار استان نیز به شبکه اینترنت پرسرعت متصل خواهد شد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =