راه‌اندازی پویش اجتماعی  "همه باهم همیار برق" در آذربایجان‌غربی

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان‌غربی گفت: پویش اجتماعی "همه با هم همیار برق" با هدف کاهش مصرف در این استان راه‌اندازی شد.

اکبر حسن بگلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این پویش اجتماعی با هدف جلب همکاری هر چه بیشتر مشترکان برق استان راه‌اندازی شده تا با بهره‌گیری از راهکارهای ساده مدیریت مصرف، با موفقیت پیک بار برق امسال را پشت سر بگذاریم.

وی اضافه کرد: عبور از پیک بار بدون مدیریت اضطراری بار، در حالی یکی از دغدغه‌های فصل تابستان محسوب می‌شود که با چند راهکار ساده می‌توان این دغدغه را به راحتی با استفاده از مشارکت شهروندان پشت سر گذاشت.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: با خاموش کردن تنها یک لامپ توسط هر خانوار ایرانی در ساعات پیک مصرف، این امر مهم به راحتی تحقق می‌یابد.

حسن بگلو ادامه داد: در زمان پیک بار و فصل گرم برای تامین برق مصرفی مورد نیاز، صرف هزینه‌های میلیاردی برای سرمایه‌گذاری در راستای احداث نیروگاه جدید منطقی نیست و به جای احداث نیروگاه‌های جدید، کم‌هزینه ترین و راحت‌ترین روش، مدیریت مصرف است که به سادگی می‌توان پیک تابستان امسال را بدون خاموشی سپری کرد.

وی اظهار داشت: مردم همیشه همراه آذربایجان‌غربی، برای گذر بدون خاموشی از پیک بار تابستان مانند سال‌های گذشته باید همراه خادمان خود در صنعت برق باشند و علاوه بر پیوستن به کمپین "همه با هم همیار برق"، با رعایت راهکارهای ساده مدیریت مصرف برق مانند خاموش کردن لامپ های اضافی، استفاده از نور طبیعی خورشید، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات پیک، خاموش کردن چراغ ها و لوازم سرمایشی هنگام ترک خانه و محل کار، استفاده از کولرهای آبی و نصب سایبان بر روی آنها، ما را در تامین برق پایدار و مطمئن یاری کنند.

با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از حد از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر کولرهای گازی، امکان خاموشی در سطح کشور وجود دارد.

وسایل سرمایشی بیشترین استفاده برق در بین مشترکان را به خود اختصاص می دهند؛ طبق بررسی‌ها سالانه ۲۰ هزار مگاوات برق در این سیستم‌ها در کل کشور مصرف می شود که رقم بسیار زیادی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =