بیش از ۸۵ میلیارد ریال کمک‌های مومنانه در کردستان توزیع شد

سنندج - ایرنا - فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان گفت: در مدت گذشته از سال جاری و شیوع بیماری کرونا، ۸۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال کمک مومنانه در قالب بسته‌های معیشتی و بهداشتی در سطح این استان توزیع شد.

سردار سید صادق حسینی روز یکشنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانده سپاه سروآباد و مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت سردار شهید شکیبا سلیمی فرمانده سابق شهرستان اظهار داشت: در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان و اقشار آسیب پذیر از ویروس کرونا، سپاه بیت المقدس اقدام به توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی درمانی کرد.

وی افزود:‌ تعداد ۱۳۸ هزار و ۲۰۰ بسته معیشتی و بهداشتی تا قبل از فرمان مقام معظم رهبری در بین نیازمندان توزیع شد و بعد از فرمان ایشان نیز بیش از ۳۸ هزار بسته دیگر مجموعا به ارزش ۸۵ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال در بین نیازمندان و فقرای استان و خانوارهای آسیب دیده از ویروس کرونا توزیع شد.

فرمانده سپاه بیت المقدس استان کردستان یادآور شد: مقدار ۲ میلیون لیتر مواد ضدعفونی توسط سپاه در نقاط مختلف توزیع شده و علاوه بر آن نیروهای این سپاه در ضدعفونی خیابان‌ها، معابر و کوچه های شهر و روستاها نیز فعال بودند.

وی اضافه کرد: در کشور ما نیروهای نظامی و انتظامی و مسوولان دولتی اینگونه به کمک مردم رفتند و آنها را در برابر این ویروس منحوس کرونا تنها نگذاشتند در حالی که در کشورهای غربی به ویژه آمریکا به مردم توجهی نشد و در نتیجه آن مردم فروشگاه‌ها و مکان‌های عرضه کالا و خدمات را سرقت و غارت کردند.

سردار حسینی به حادثه کشته شدن یکی از شهروندان آمریکایی اشاره کرد و گفت: یکی از شهروندان کشور آمریکا بدلیل سیاه پوست بودن توسط پلیس کشته شد.

وی تاکید کرد: در دین اسلام که دین برتر ادیان الهی است سیاه و سفید و فقیر و ثروتمند فرقی ندارند مگر در تقوای الهی، در حالی که در کشورهای غربی و آمریکا ثروتمندان و سفید پوستان بر فقرا و سیاه پوستان و سایر نژادهای برترری دارند.

فرمانده قرارگاه شهید شهرامفر یادآور شد:‌ امروز دشمنان علیه ملت ایران از هیچ نقشه و توطئه شوم و شیطانی دست بر نمی‌دارند و به هر طریق ممکن به ویژه فضای مجازی و ماهواره‌ها قصد دارند به اعتقادات و فرهنگ ملت ایران ضربه بزنند.

وی با گرامیداشت یاد و خاطر هشهید شکیبا سلیمی گفت: این سردار رشید اسلام که در سنوات گذشته در شهرستان سروآباد به عنوان فرمانده سپاه مشغول خدمت بود فرماندهی دلسوز، لایق و صدیق به نظام و انقلاب اسلامی بود.

قرائت دکلمه، اشعار و خاطراتی از شهید سلیمی از دیگر برنامه این مراسم بود و در ادامه از ماموستا سید عبدالقادر حسینی امام جمعه سروآباد تجلیل و تقدیر شد و در پایان از زحمات و تلاش های ۶ ساله سرهنگ جعفر غفاریان تقدیر و سرهنگ محسن ایوانی به عنوان فرمانده سپاه سروآباد معرفی شد.

فرمانده جدید هنگ مرزی مریوان منصوب شد

آیین تودیع و معارفه فرمانده هنگ مرزی شهرستان مریوان روز یکشنبه با حضور سردار مرزبانی فرمانده مرزبانی کردستان و مسوولان شهرستانی در سالن شهید سلیمانی شهر مریوان برگزار شد.

فرمانده مرزبانی کردستان در این مراسم امنیت مرزهای استان را حاصل اتحاد و همبستگی مرزبان و مرزنشین اعلام کرد و گفت: توسعه انضباط اجتماعی، پیشگیری و مبارزه با مخلان و مفسدان نظام اقتصادی و برخورد قاطع با پدیده شوم قاچاق از مهمترین اولویت های فرماندهی مرزبانی  است.

سردار علیرضا مرزبانی افزود: نهادینه کردن ارزش های اسلامی و اخلاقی و تبعیت از ولایت فقیه مهم ترین راهکار مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن است که این مهم در مرزبانی ملموس و مثال زدنی است.

وی با اشاره به اینکه مرزبانی در همه نقاط مرزی استان حاضر بوده و نسبت به برقراری امنیت اقدام می‌کند یادآور شد: امنیت در جمهوری اسلامی مفهومی مردم محور است و ضروری است همه مردم برای شکل گیری آن با نیروهای مسلح همکاری کنند.

وی بیان داشت:می طلبد با تقویت عنصر اعتماد متقابل بین مجموعه هنگ مرزی و مسوولان منطقه  و شکل‌دهی هرچه بهتر و کامل‌تر فضای همکاری و هم‌دلی، گام‌های مهم و بزرگی در مسیر پیشرفت مناطق مرزی مریوان برداشته شود.

فرمانده مرزبانی کردستان گفت: هرچه در توان داریم به کار می بریم تا بتوانیم به نحو احسن و شایسته خدمتگذارانی خوبی برای مرزنشینان باشیم.

در این مراسم از زحمات و تلاش‌های پنج ساله سرهنگ محمد عارف سپهری تقدیر و سرهنگ فرهاد رضایی به عنوان فرمانده جدید هنگ مرزی مریوان معرفی شد.

سرهنگ سپهری در ۲۴ تیرماه سال ۹۴ به عنوان فرمانده هنگ مرزی شهرستان مریوان جایگزین سرهنگ نورالله آزاد بخت شده بود.

شهرستان های مریوان و سروآباد با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =