ارتباط دانشگاه با صنعت در قزوین پررنگ‌تر شود

قزوین – ایرنا – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در سال جهش تولید باید ارتباط دانشگاه با صنعت استان پررنگ‌تر شود تا بتوان گام‌های بلندی را برای رفع مشکلات و معضلات این حوزه برداشت.

عزیزالله افضلی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از یک شرکت خودروسازی به خبرنگار ایرنا گفت: باید دانشگاه‌های استان در این حوزه با نیازسنجی بخش صنعت ورود کرده و برای تولید دانش بر مبنای نیاز صنعت اقدام کنند.

وی اضافه کرد: باید ارتباط میان صنعت و دانشگاه‌های استان کاملا مهیا و پررنگ باشد تا تمامی دانش آموختگان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها در صنعت و تولید استان جایی داشته باشند.

افضلی با اشاره به واحدهای نیمه تعطیل یا تعطیل استان، افزود:موضوع بروزرسانی اطلاعات واحدهای غیرفعال یا نیمه فعال استان و پایش مستمر و روزانه آنها در دستور کار سازمان قرار دارد و با اولویت بندی صورت گرفته برای حل و فصل مشکلات آنها اقدام خواهد شد.

وی گفت: خوشبختانه در شرایط فعلی اقتصادی، واحدهای تولیدی استان به خودباوری رسیده‌اند که می‌توانند در شرایط سخت کارهای بزرگی را انجام دهند که در شرایط عادی هیچ موقع فکر آن را هم نمی‌کردند.

افضلی با اشاره به برگزاری بازدیدهای مستمر از صنایع استان، گفت: این بازدیدها به صورت منظم و پیوسته با حضور مدیریت ارشد استان و مدیران دستگاه‌های دولتی صورت می‌گیرد تا بتوان به صورت میدانی برای حل مشکلات واحدهای تولیدی استان اقدام کرد.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =