پیام تسلیت جامعه مدرسین در پی درگذشت رمضان عبدالله

قم – ایرنا – جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی، درگذشت دکتر رمضان عبدالله شلح دبیرکل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت.

در این پیام که نسخه‌ای از آن روز یکشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت آمده است: درگذشت برادر مجاهد، آقای دکتر رمضان عبدالله از چهره‌های درخشان مقاومت اسلامی و دبیر کل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین موجب تألم و تأثر گردید.

پیام ادامه یافته است: این رزمنده‌ سرافراز و مجاهد مخلص عمر خود را در دفاع از قدس شریف و فلسطین مظلوم گذرانید و در جبهه‌های شرف و کرامت، به مجاهدت علیه اشغالگری پرداخت.

پیام حاکی است: ادامه راه رهبران فقید جنبش جهاد اسلامی، شهید فتحی شقاقی و رمضان عبدالله و همچنین راه شهدای مبارزه با رژیم غاصب جعلی اسرائیل، سلطه‌ استکباری و ظالمانه صهیونیست‌ها را نابود و جوانان مؤمن، شجاع و مظلوم فلسطین را سربلند و پیروز خواهد کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در این پیام فقدان این مجاهد فی‌ سبیل الله‌ را به خانواده آن مرحوم، رزمندگان جبهه مقاومت و ملت‌ عزیز فلسطین‌ تسلیت‌ گفته و سربلندی‌ امت اسلامی‌ و پیروزی‌ مجاهدان‌ فلسطینی را در مبارزه با دشمن غاصب و جنایتکار صهیونیستی از خداوند متعال‌ مسالت‌ نموده است.

به گزارش ایرنا، دکتر رمضان عبدالله شلح روز یکشنبه هجدهم خردادماه جاری در پی درگیری طولانی با بیماری درگذشت.

رمضان عبدالله استاد اقتصاد دانشگاه غزه از پایه‌گذاران جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که دبیرکلی آن را از سال ۱۹۹۵ میلادی(۳۷۴ ) بر عهده داشت.

وی، بعد از شهادت فتحی شقاقی رهبر و پایه‌گذار این جنبش، دبیرکلی آن را بر عهده گرفت. وی به دلیل نقش موثر در حمایت از فلسطین و مبارزه با رژیم صهیونیستی تحت تعقیب دفتر تحقیقات فدرال آمریکا (اف. بی. آی) قرار داشت.

شلح همچنین در سال‌های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۵ ( ۷۲-۷۴) استاد دانشگاه فلوریدای جنوبی در رشته بررسی‌های خاورمیانه بود. وی به زبان انگلیسی و عبری کاملا مسلط و پدر دو دختر و دو پسر بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها