استاندار سمنان: صاحبخانه‌ها در شرایط کرونا نوعدوستی داشته باشند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به قیمت بالای مسکن و اجاره‌بها، گفت: مالکان و صاحبخانه‌ها در شرایط اقتصادی جامعه نوعدوستی داشته باشند و با مردم همراهی کنند.

علیرضا آشناگر روز یکشنبه در حاشیه آیین آغاز ساخت ۱۴۴ واحد در قالب سه طرح از اقدام ملی مسکن در گفت و گو با ایرنا افزود: قیمت مسکن بالا است و اکنون قیمت اجاره‌بها در استان سمنان ناراحت‌کننده است.

وی تاکید کرد: صاحبخانه ها و مالکان در شرایطی که اقتصاد کشور متاثر از شیوع کرونا است و بسیاری از واحدهای اشتغالزا را دچار مشکلات کرده است، باید به مردم کمک کنند تا در اجر معنوی این نوعدوستی شریک باشند.

استاندار سمنان قیمت مسکن را در جامعه منطقی ندانست و گفت: با توجه به قیمت مصالح ساختمانی، قیمت زمین و هزینه های ساخت، در خیلی از شهرستان های استان قیمت مسکن منطقی نیست.

وی یادآور شد: اکنون قیمت مسکن در جامعه تابعی از بازارهای موازی، قیمت ارز، تورم و متاثر از سفته بازی است.

آشناگر با اشاره به اینکه استان سمنان چندان متاثر از این بازارهای موازی نیست، افزود: قیمت مسکن در استان با وجود اینکه نسبت به دیگر استانهای کشور قیمت مناسب تری است، ولی باز هم به نظرم قیمت منطقی نیست و قیمت بالایی محسوب می شود.

وی یادآور شد: کمک دولت در بحث مسکن برای رفع التهاب ها و واقعی تر شدن قیمت ها در بازار مسکن، تلاش در کاهش قیمت مصالح و هزینه های جنبی است تا بیشترین کمک به مردم شود.

آشناگر ادامه داد: کنترل متغیرها در قیمت مسکن مانند قیمت زمین یکی از راهکارهای دولت برای بهترشدن بازار است.

استاندار سمنان، مسکن را از نیازهای اولیه عنوان کرد که در شرایط اقتصاد کنونی کشور مردم را دچار مشکل کرده است و گفت: دولت تدبیر و امید در سال های گذشته با تکمیل مسکن مهر که مشکلاتی داشت، طرح اقدام ملی مسکن را در دستور کار قرار داد که فرصت خوبی برای زوج ها جوان است.

استاندار سمنان اظهار امیدواری کرد: ۱۴۴ واحد طرح اقدام ملی مسکن در قالب سه طرح که امروز ساخت آن آغاز شد با رعایت تمام استانداردها ، حفظ کیفیت ساخت و لحاظ مشاعات، ظرف ۱۸ ماه آینده تکمیل و تحویل شود.

ساخت ۱۴۴ واحد شامل ۷۲ واحد در قالب طرح امید در سمنان، ۳۶ واحد سرو در سمنان و ۳۶ واحد عترت در دامغان امروز با حضور محمد سعیدی کیا رییس هیات مدیره شرکت توسعه مسکن ایران آغاز شد.

در استان سمنان ۹۹۴ نفر در مرحله اول و سه هزار و ۸۰۰ نفر در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند و سهم استان از این طرح ۶ هزار و ۶۷۲ واحد شامل سه هزار واحد در شهر جدید ایوانکی و سه هزار و ۶۷۲ واحد در ۶ شهر استان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha