۱۷هزار لیتر آب در آبشخورهای حیات وحش گچساران توزیع شد

گچساران- ایرنا - رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران با بیان اینکه عملیات آبرسانی سیار به حیات وحش مناطق حفاظت شده گچساران در خرداد امسال آغاز شده است گفت: ۱۷هزار لیتر آب تاکنون در آبشخورهای حیات وحش این شهرستان توزیع شده است.

ولی رمضانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه ساله با آغاز فصل گرما و به دلیل کمبود منابع آبی ناشی از بارش باران این اداره به منظور کمک به ادامه حیات حیوانات مناطق حفاظت شده این شهرستان، اقدام به آبرسانی سیار به این مناطق می کند.

وی بیان کرد: حیات وحش گچساران شامل کل ، بز ،پلنگ، گرگ، کفتار و  شغال است.

رمضانی ابراز کرد: این مقدار آب در حدود ۲۵ آبشخور که در نقاط مختلف این شهرستان احداث شده توزیع شد.

 رئیس اداره حفاظت محیط زیست گچساران گفت: این آبشخورها محل تامین آب انواع پرندگان و پستانداران است تا در مواقع بحرانی مشکلی برای آب مورد نیاز خود نداشته باشند.

رمضانی اظهار داشت: عمده این آبشخورها در محل پایین دست رودخانه ها یا چشمه های دارای آب دائمی یا فصلی احداث شده است.

وی ابراز کرد: آب مورد نیاز آبشخورهای حیات وحش مناطق حفاظت شده حوزه شهرستان گچساران بوسیله ۲ دستگاه خودرو پیکاپ روزانه یکهزار لیتر از محل چاه های کشاورزی تامین می شود.

رمضانی تصریح کرد: بیش از ۸۰ حلقه چشمه در مناطق حفاظت شده شهرستان وجود دارد .

وی با بیان اینکه این شهرستان دارای سه منطقه حفاظت شده است تصریح کرد: ۱۳ محیط بان کار حفاظت از مناطق حفاظت شده این شهرستان را بر عهده دارند.

کوه خامی با مساحت بیش از ۲۶ هزار هکتار، کوه سرخ با ۳۲ هزار هکتار و کوه دیل با ۱۰ هزار هکتار مساحت از جمله مناطق حفاظت شده شهرستان‌های گچساران و باشت محسوب می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha