برگزاری مجالس ترحیم در مساجد شهرهای زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجاز نیست

مشهد- ایرنا- دبیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و احتمال خطر انتقال بیماری، برگزاری هرگونه مراسم ترحیم و عزاداری در مساجد شهرهای زیر نظر این دانشگاه ممنوع است.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد علی اصغر حسنی افزود: برگزاری هر گونه مراسم عزاداری در مساجد به دلیل خطر انتقال بیماری به شرکت کنندگان در مراسم ممنوع است و مساجد مجوز برگزاری مراسم ترحیم را ندارند و صرفا می‌توانند برای اقامه نماز و مسائل عبادی با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی فعالیت کنند.

وی با بیان این که اطلاع رسانی در این زمینه به هیات شورای مرکزی مساجد انجام شده است تا مساجد را از تخلف برگزاری مراسم ترحیم آگاه کنند ادامه داد: با هیات امنای مساجدی که با وجود تذکرات لازم همچنان مراسم ترحیم برگزار کنند، برخورد قانونی خواهد شد.

دبیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مجوز برگزاری مجالس عروسی در شهرستان های با وضعیت سفید با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی در حد استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت تالارهای عروسی صادر شده است اما برای مجالس ترحیم هیچ گونه مجوز قانونی صادر نشده است.

افزون بر ۷۵ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری استان خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و به بقیه این جمعیت توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت حیدریه، تربت جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha