بیمه خسارت جهاددانشگاهی فارس در ناآرامی آبان۹۸ را جبران نکرده‌است

شیراز- ایرنا- رییس جهاد دانشگاهی استان فارس با اشاره به اینکه ساختمان این نهاد از بیمه حوادث برخوردار بوده است، گفت: با این وجود، خسارت میلیاردی وارده شده به مرکز علمی کاربردی در ناآرامی های آبان ۹۸ هنوز پرداخت نشده است.

مظاهر بابایی یکشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه جهاد دانشگاهی نهاد عمومی غیردولتی است که ارائه آموزش‌های آکادمیک و کوتاه‌مدت، بخشی از اعتبارات آن را تامین می‌کند، ابراز داشت: در جریان ناآرامی‌های آبان‌ماه ۹۸ ، مجتمع آموزشی‌پژوهشی این نهاد به‌صورت کامل در آتش سوخت و یکی از نیروهای انتظامات نیز به‌شدت دچار آسیب شد.

رییس جهاد دانشگاهی فارس میزان خسارت‌های ریالی وارد شده به ساختمان و تجهیزات این مجموعه را براساس برآوردهای سال گذشته بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: باوجود پیگیری‌های شفاهی و کتبی فراوان از طریق دستگاه‌های مسوول در استان فارس و کلان‌شهر شیراز، تاکنون جبران خسارت‌ها تحقق نیافته است.

بابایی با اشاره به اینکه ساختمان یادشده از بیمه حوادث برخوردار بوده است، بیان کرد: این مجتمع آموزشی و پژوهشی جهاد دانشگاهی از محل اعتبارات داخلی این نهاد، طی سال‌های گذشته احداث شده بود و  متاسفانه سرمایه‌ای که در اصل، متعلق به کارکنان این نهاد بوده و در اختیار عموم افراد جامعه خصوصا شهروندان ساکن در نقاط کمتر برخوردار است، از دست رفت.

وی  بیان کرد: بخشی از این ساختمان بازسازی و تجهیزات جدید برای آن تامین شده است؛ اما به جهاد دانشگاهی فارس برای دریافت تسهیلات بانکی تاکنون هیچ مساعدتی نشده است و انتظار می‌رود مسوولان اجرایی استان پس از ابراز همدلی به وعده‌ها عمل کنند.

بابایی با بیان اینکه امروز جهاد دانشگاهی فارس افزون بر از دست دادن ۱۰ میلیارد سرمایه مادی، بیش از ۳ میلیارد تومان نیز به پیمانکاران بابت بازسازی ساختمان بدهکار است، گفت: خواستار همراهی مسوولان و نمایندگان کنونی فارس در مجلس شورای اسلامی برای تامین خسارت‌های وارد شده به این نهاد هستیم و امیدواریم این موضوع با حساسیت و دقت نظر بیشتری بررسی شود.

ساختمان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی فارس در ناآرامی‌های ۲۶ آبان شیراز در آتش سوخت و به‌ طور کامل تخریب شد. این ساختمان افزون بر اینکه مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی محسوب می‌شد، مرکز نوآوری و شکوفایی نیز بود و هر ترم ۲هزار نفر در این مجموعه خدمات دریافت می‌کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha