تعهدات شورای شهر اراک در تکمیل باغ موزه دفاع مقدس عملیاتی شود

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: شورای اسلامی کلانشهر اراک تعهداتی را در تکمیل باغ موزه دفاع مقدس دارد که بخش عمده‌ا آن محقق نشده و نیاز است عملکرد در این حوزه برای مدیریت ارشد اجرایی استان شفاف شود و این تکالیف هرچه سریعتر انجام شوند.

سید «علی آقازاده» روز یکشنبه در نشست شورای هماهنگی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی، افزود: شورای اسلامی کلانشهر اراک در دوره چهارم فعالیتش متعهد شده بود که  ۱۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل باغ موزه دفاع مقدس استان بپردازد و انتظار است که اعضای شورای اسلامی شهر اراک در دوره پنجم حداقل نیمی از این تعهدات زمین مانده را عملی کنند.

وی ادامه داد: نیاز است که شورای اسلامی اراک امسال در خصوص تکمیل باغ موزه دفاع مقدس برنامه‌ریزی منسجمی داشته باشد استفاده حداکثری از ظرفیت خود  برای عمل به تعهدات در قبال این طرح فرهنگی داشته باشد. 

استاندار مرکزی بیان کرد: اجرای برنامه‌های عمرانی شهرداری اراک در طرح باغ موزه دفاع مقدس نیازمند مصوبات شورای اسلامی است،بنابراین این نهاد باید به وظیفه قانونی و شرعی خود عمل کرده و در سال جاری عقب ماندگی‌ها را جبران کند.

آقازاده اظهار داشت: با وجود اینکه شورای اسلامی شهر اراک عملکرد قابل قبولی در طرح‌های مدیریت شهری دارد اما باید پذیرفت که در خصوص تکمیل باغ موزه دفاع مقدس که یکی از شاخص‌های ارزیابی استان‌ها در طرح ملی است مشکلاتی وجود دارد.

وی گفت: بیش از ۲ هزار میلیارد ریال از نیازهای مالی شهرداری کلانشهر اراک پارسال از محل منابع دولتی با جمع‌آوری عوارض تامین شد و انتظار می‌رود این نهاد خدماتی بخشی از اعتبارت خود را در تکمیل باغ موزه که گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ انقلابی، ایثار و شهادت است به کار بگیرد.

استاندار مرکزی افزود: واحدهای تولیدی بزرگ نیز در خصوص تکمیل باغ موزه دفاع مقدس این استان مسئول هستند و وظیفه دارند پیش از اینکه درخواستی از آن‌ها شود به‌صورت داوطلبانه و با رغبت پشتیبانی مالی از اآن را در دستور کار  قرار دهند.

آقازاده بیان کرد: بخش‌های مختلفی از باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی تکمیل شده و قسمت‌هایی از قبیل ساختمان اصلی و محوطه سازی نیز از پیشرفت بالایی برخوردار است و تمام تلاش مجموعه مدیریتی استان این است که این بنیان فرهنگی و معنوی تا پایان سال آتی تکمیل و بهره‌برداری شود.

وی گفت: ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی با کمترین اعتبار ممکن آغاز شده و اگر هماهنگی، همدلی و مشارکت گسترده دستگاه‌های دولتی نبود موفقیت‌ کنونی به‌دست نمی‌آمد و این نشان از روحیه انقلابی و توجه ویژه مدیران استان به ارزش‌ های ناب انقلاب اسلامی و دفاع مقدس دارد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان مرکزی نیز گفت: باغ موزه دفاع مقدس با همکاری و پشتیبانی‌های دستگاه‌های مختلف اجرایی اکنون بیش از ۷۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تدام این همکاری‌ها پیش‌بینی می‌شود این بنای فرهنگی تا پایان سال آینده تکمیل شود.

سرهنگ پاسدار «غلامرضا کریمی» افزود: ساختمان مدیریت باغ موزه ۱۰۰ درصد، ساختمان گالری‌ها ۶۸ درصد، محوطه پارکینگ ۹۰ درصد، محوطه قبور شهداری گمنام ۹۵ درصد، سردرب ورودی ۱۰۰ درصد، دیوار لاله‌ها ۹۲ درصد و محوطه اصلی این طرح فرهنگی نیز ۷۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

اراک با بیش از ۶۵۰ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان‌های ۱۲گانه استان مرکزی است که تقویت زیرساخت‌های فرهنگی و هنری آن مورد تاکید است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =