استاندار تهران: حاکمیت کتاب‌محوری راه برون‌رفت از مشکل بیکاری نیست

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: حاکمیت کتاب‌محوری راه برون‌رفت از مشکل بیکاری جامعه نیست و جامعه در مهارتِ مورد نیاز بازار کار ضعف دارد.

انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در شورای مهارت آموزی استان تهران افزود: پس از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی به شرایطی رسیده ام که دغدغه جوانان و خانواده های آنان اشتغال است و باید این نگرانی را برطرف کنبم.

وی یادآورشد: مهارت آموزی و حرفه محوری ما در بعد عمومی و حرفه ای نقص دارد و باید این نقیصه را با توسعه مهارت آموزی برطرف کنیم.

محسنی بندپی اظهارداشت: سند توسعه مهارت این استان با همین رویکرد مطرح شد تا بتوان منسجم تر و با برنامه ریزی به سمت ارتقای مهارت حرفه ای کارجویان و جوانان حرکت کرد.

استاندار تهران گفت: در این زمینه حتما باید از توانمندی نیروهای نظامی و انتظامی کمک گرفته شود و آموزش مهارت محور روستاییان و جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی مد نظر قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در کنار آنکه که به مشاغل جمعی توجه داریم باید با گسترش مهارت آموزی، مشاغل فردی را نیز مورد توجه قرار دهیم.  

محسنی بندپی ضمن تاکید بر لزوم گسترش مهارت آموزی در میان معتادان، دانش آموزان و جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی ادامه داد: اینکه امروز به علت شیوع ویروس کرونا، گاه اجرای برنامه ها به زمان پس از اتمام آن محول می شود درست نیست و باید به زندگی همراه با این ویروس عادت کرد و کارها را همزمان پیش برد.

در این جلسه احکام مسئولان مربوطه برای تدوین سند توسعه مهارت استان تهران صادر و تحویل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها