۲۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83820886
۰ نفر

برچسب‌ها

روستای کمهر سپیدان امسال گازرسانی می‌شود

شیراز - ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز فارس گفت: گام سوم طرح گازرسانی به روستای سردسیری کمهر از توابع بخش مرکزی شهرستان سپیدان با اجرای ۳۰ کیلومتر خط تغذیه و ساخت ایستگاه کاهش فشار آغاز شده و تا پاییز امسال به پایان می رسد.

غلامعباس حسینی  روز یکشنبه با اشاره به کوهستانی بودن منطقه کمهر ، سنگی و شیبدار بودن مسیرهای دسترسی به این روستا ، اجرای کار در شانه جاده و سختی کار در فصل سرما به دلیل بارش برف سنگین و محدودیت فصل کاری افزود: با همت تلاشگران شرکت گاز فارس، پروژه گازرسانی به روستای کمهر تا اواسط فصل پائیز به پایان می‌رسد و مردم این منطقه در فصل سرما از نعمت گاز برخوردار خواهند بود.

مدیرعامل شرکت گاز فارس  در توضیح وضعیت جغرافیایی شهرستان سپیدان گفت: این شهرستان سردسیری از لحاظ توپوگرافی وضعیت ویژه ای دارد و به علت وجود موانع طبیعی مثل کوه ها، رودخانه ها و سطوح شیب دار، انجام پروژه های گازرسانی را با مشکل مواجه می سازد و این امر ایجاب می کند رعایت استانداردهای  ایمنی و HSE  با دقت و نظارت بیشتری صورت گیرد.

حسینی همچنین گفت: در گام  یک و دو این طرح، ۶ کیلومتر لوله گذاری خط تغذیه و تقویت ایستگاه شهر سپیدان و ۷ کیلومتر شبکه داخلی آن اجرا خواهد شد .هم اکنون ۱۰۰ درصد مناطق شهری و ۹۸ درصد از مناطق روستایی شهرستان سپیدان از نعمت گاز برخوردار هستند.

روستای کمهر با ۵۰۰ خانوار یکی از مناطق سردسیر و برفگیر سپیدان در ۱۳۱ کیلومتری شمال غرب استان فارس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها