لزوم برخورد جدی شهرداری تهران با پیمانکار به‌کار گیرنده کودکان کار

تهران- ایرنا- نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری تهران با جدیت بیشتری نسبت به قطع همکاری با پیمانکارانی که کودکان را به کار می‌گیرند و همچنین معرفی آنان به مراجع صلاحیت دار قضایی اقدام کند.

به گزارش ایرنا «سیدابراهیم امینی» که روز یکشنبه در  دویست و بیستمین جلسه شورا  و در غیاب محسن هاشمی (رئیس شورای اسلامی شهر تهران) ریاست شورا را بر عهده داشت، با اشاره به رو مبارزه علیه کار کودکان افزود: متأسفانه سال‌هاست که شهر تهران به ویژه در زمینه جمع‌آوری پسماند با مشکل تعداد زیاد کودکان کار و زباله‌گرد دست به گریبان است و طی این سال‌ها هیچ اقدام جدی و پایداری برای مقابله با این پدیده مذموم که قلب هر انسانی را به درد می‌آورد از سوی مراجع ذیصلاح که شهرداری تنها یکی از آنهاست صورت نگرفته است.

وی عنوان کرد: اگرچه شهرداری تهران و موسسات خیریه در سال‌های اخیر نسبت به راه‌اندازی و یا حمایت از مدارس ویژه کودکان کار اقدام کرده اند و جای تشکر دارد، اما بدون شک ناکافی است و تا زمان ریشه‌کنی این پدیده هیچ اقدامی مطلوب و قابل قبول نیست.  

امینی ادامه داد: این روزها که گسترش ویروس کرونا در جامعه خطرات کار کودک و زباله گردی را دو چندان کرده، لازم است سازمان بهزیستی، وزارت کشور، شهرداری، بنیاد مستضعفان و دیگر نهادهای مرتبط با تشکیل کارگروه مشترک و با اتخاذ تصمیمات مناسب در جهت ریشه‌کنی این پدیده شوم اقدام کنند.  

نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: شهرداری تهران نیز با جدیت بیشتری نسبت به قطع همکاری با پیمانکارانی که کودکان را به کار می‌گیرند و همچنین معرفی آنان به مراجع صلاحیت دار قضایی اقدام کند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر در ادامه سخنان خود با اشاره ۱۴ ژوئن روز جهانی اهداکنندگان خون، عنوان کرد: در فواید اخلاقی و بهداشتی و تأثیرات مثبت اهدای خون بر سلامتی سخن‌های زیادی گفته شده است و همگی بر آن واقفیم، اما این روزها با گسترش ویروس کرونا متأسفانه همانطور که سازمان انتقال خون نیز بارها اعلام نموده‌است، ذخایر خونی کشور به حداقل رسیده است.

وی گفت: بنابراین این روز فرصت مناسبی است تا افرادی که امکان اهدای خون دارند با مراجعه به مراکز انتقال خون نسبت به این عمل ارزشمند اقدام کنند.

 وی ابراز امیدواری کرد که هموطنان دارای شرایط، در طول سال نسبت به اهدای خون اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =