استفاده از ماسک در مجتمع‌های تجاری، ادارات و مراکز درمانی آذربایجان‌غربی الزامی است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر لزوم رعایت موارد ایمنی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: ارائه خدمات در مجتمع‌های تجاری، بازارهای تاناکورا، مراکز بیمارستانی، داروخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان منوط به استفاده از ماسک است.

محمدمهدی شهریاری عصر روز شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در آذربایجان غربی با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا و نقش مهم ماسک در پیشگیری از ابتلا به این ویروس افزود: این تصمیم در راستای پیشگیری از روند روبه رشد شیوع کرونا اتخاذ شده است.

وی با قدردانی از تلاش کادر درمان و پرستاران در مبارزه با کرونا بیان کرد: بخشی از مردم و برخی از مسوولان نسبت به مساله کرونا توجه کمتری دارند و با توجه وضعیت موجود باید خود را برای شرایط سخت تری آماده کنیم.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه دولت با همه توان در مقابله با کرونا پای کار است، اضافه کرد: برای دسترسی بهتر مردم به ماسک باید برای تهیه مواد اولیه ماسک تلاش شود تا ماسک به صورت انبوه و ارزان در اختیار مردم قرار بگیرد.

شهریاری کاهش سن متوفیان بر اثر کرونا را زنگ خطری جدی در کشور و استان دانست و افزود: پیش از این، بیشتر فوتی های کرونا از سن بالا برخوردار بودند که در هفته های اخیر شاهد کاهش سن فوتی های ناشی از کرونا هستیم.

وی ادامه داد: دستگاه های خدمات رسان باید در سامانه وزارت بهداشت برای دریافت کد رهگیری و الزام به رعایت دستور العمل های بهداشتی ثبت نام کنند و واحدهایی که از این امر تخطی داشته باشند، پلمب می شوند.

وی از غرفه داران مجتمع های تجاری و بازارهای سرپوشیده از جمله تاناکورا خواست تا نسبت به ارائه خدمات به افرادی که از ماسک استفاده نمی کنند حساس باشند، زیرا درصورت عدم رعایت استفاده از ماسک در این مراکز مجبور به تعطیلی آنها هستیم.

وی افزود: اعمال محدودیت ها تنها برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است زیرا اقشار مختلف جامعه در رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی کم توجه شده اند.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا در آذربایجان غربی همچنین تاکید کرد: فعالیت میدان دواب در شهرستان های مختلف استان تا هفته آینده که در مورد آنها تصمیم گیری می شود، ممنوع است.

تاکنون حدود ۱۸۵ هزار نفر در کشور به بیماری کرونا مبتلا شده که از این تعداد ۸۰ درصد بهبود یافته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha