۲۵ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۱
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 83820721
۰ نفر

برچسب‌ها

انفجار بمب در جنوب سوریه ۳ کشته بر جا گذاشت

تهران – ایرنا – انفجار یک بسته بمب گذاری شده در میدان « العباسیه » محله « درعا البلد » شهر درعا واقع در جنوب سوریه دستکم سه کشته برجا گذاشت.

به گزارش روز یکشنبه خبرگزاری رسمی سوریه « سانا»، در اثر این انفجار همچنین شماری از افراد زخمی شدند و به ساختمان های اطراف محل انفجار خسارت هایی وارد آمد.

استان درعا تا کنون بارها شاهد حملات افراد مسلح تروریست بوده است و در همین رابطه در اثر انفجار بمب در جاده واقع میان دو شهرک « الحراک » و « المصوره » واقع در حومه شرقی درعا در پنجشنبه گذشته سه شهروند زخمی شدند.

استان درعا واقع در جنوب سوریه از آغاز بحران در سوریه در سال ۲۰۱۱ تا کنون صحنه نبردهای شدید میان ارتش سوریه و عناصر تروریست بوده است به گونه ای که مرکز این استان یکی از مهم ترین پایگاه های گروه های تروریست در سوریه به شمار می رود.

ارتش سوریه ظرف دو سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸  توانست بخش عمده ای از مناطق جنوب را که در آغاز جنگ از دست داده بود، باز پس بگیرد.

جبهه غربی-عربی-صهیونیستی به سرکردگی آمریکا از اسفندماه ۱۳۸۹ گروه‌های تروریستی را با هدف براندازی حکومت سوریه، ایجاد، تجهیز و تسلیح کردند.

با آغاز بحران سوریه، ۱۲ میلیون نفر از جمعیت ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار نفری آن در سال ۱۳۹۰ این کشور آواره شدند؛ از این میزان حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به خارج سوریه و حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز در داخل این کشور آواره شدند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha