آمریکا تاجر کلمبیایی نزدیک به دولت مادورو را بازداشت کرد

تهران- ایرنا- در راستای تلاش های کاخ سفید برای قطع همکاری اقتصادی میان تهران و کاراکاس، وزارت دادگستری آمریکا شامگاه شنبه از بازداشت الکس صعب تاجر کلمبیایی در یکی از کشورهای آمریکای لاتین خبر داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شد که مقامات جمهوری کیپ ورد الکس صعب را در طی مسیر به ایران دستگیر کردند.

وزارت خزانه داری آمریکا در جولای (تیرماه) سال گذشته صعب تاجر کلمبیایی را به علت همکاری با دولت نیکلاس مادورو رییس جمهوری ونزوئلا تحریم کرد.

یک منبع آگاه به آسوشیتدپرس گفت: صعب در هنگام سوخت گیری هواپیمای وی در پرواز از ونزوئلا به ایران دستگیر شد.

در همین رابطه سخنگوی وزارت دادگستری آمریکا گفت که الکس صعب به دنبال اعلامیه اینترپل در رابطه با اتهامات پولشویی در میامی دستگیر شد.

دولت ترامپ در حالی تلاش می کند تا همکاری اقتصادی میان تهران و کاراکاس را قطع کند که ایران اخیرا به رغم مواجهه با تحریم‌های آمریکا، پنج نفتکش حامل بنزین برای ونزوئلا ارسال کرد که کارشناسان این اقدام را موفقیتی بزرگ برای ایران دانستند.

به دنبال انتقال محموله‌های سوخت ایران برای ونزوئلا، دولت کاراکاس توانسته توزیع سوخت به سراسر این کشور را با سیستم جدیدی آغاز کند.

پهلو گرفتن نفتکش‌های ایران در بنادر و پالایشگاه‌های ونزوئلا در حالی انجام شده که پیش از این دولت آمریکا برای از بین بردن اتحاد جدید اقتصادی میان تهران و کاراکاس تهدید به اقدام برای ممانعت از رسیدن این نفتکش‌ها به سواحل ونزوئلا کرده بود. 

با رسیدن نفتکش‌های ایران به ونزوئلا، مقام‌های دولتی و نظامی کاراکاس از همبستگی مردم ایران برای ارسال سوخت به این کشور را تشکر کرده و وعده ادامه روابط برادرانه میان دو کشور دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =