رییس موسسه آلرژی آمریکا به شرکت کنندگان کمپین‌های انتخاباتی ترامپ هشدار داد

تهران- ایرنا- آنتونی فائوچی رییس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا با هشدار در مورد شیوع موج دوم ویروس کرونا از شرکت کنندگان در کمپین‌های انتخاباتی ترامپ خواست تا از ماسک حفاظتی صورت استفاده کنند. 

به گزارش شبکه سی ان ان، فائوچی عضو کارگروه ویژه مبارزه با کرونا در کاخ سفید ضمن هشدار به شرکت کنندگان در کمپین‌های انتخاباتی ترامپ از فرماندهان ایالت‌های آمریکا خواست که در مورد کاهش محدودیت‌های اعمال شده برای مهار کرونا بازنگری داشته باشند. 

وی به سی ان ان گفت: هنگامی که ما شاهد روند افزایش بستری شدن بیماران کرونایی در بیمارستان‌ها هستیم، مطمئنا این نشانه و بیانگر آن است که ما در مسیر اشتباه قدم برداشته‌ایم. 

فائوچی افزود: با بازگشایی ایالت‌ها ما شاهد افزایش شیوع مبتلایان به ویروس کرونا هستیم و هم اکنون شناسایی، قرنطینه و ردیابی تماس افراد مبتلایان از مهمترین اقدامات مهار این ویروس است. 

وی همچنین به ایالت‌های آمریکا هشدار داد که دستورالعمل‌های بازگشایی دولت فدرال را نادیده نگیرند. 

براساس گزارش شبکه سی ان ان، بسیاری از ایالت‌های آمریکا محدودیت‌های اعمال شده برای مهار ویروس کرونا را کاهش داده‌اند و نبود واکسن کرونا و تجمعات در شهرهای آمریکا باعث افزایش شیوع بیماری کووید ۱۹ در ایالت متحده شده است. 
براساس جدیدترین آمار منتشر شده ، تا کنون بیش از ۲ میلیون و ۱۱۰ هزار نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شدند و از این شمار بیش از ۱۱۶ هزار نفر جان باختند و بیش از ۸۴۰ هزار نفر بهبود یافتند. 

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان از ۷ میلیون و ۷۶۷ هزار نفر فراتر رفته و از این میان بیش از ۴۲۸ هزار و ۷۹۰ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.  

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha