۲۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۷
کد خبرنگار: 1000
کد خبر: 83820519
۰ نفر

برچسب‌ها

شهردار سابق شهر صدرا شیراز پای میز محاکمه آمد

شیراز_ایرنا _ نخستین نشست رسیدگی به اتهامات شهردار سابق شهر صدرا شیراز روز شنبه در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری شیراز به ریاست قاضی محمد مهدی محمودی برگزار شد.

 پرونده متهمان شهردار و شورای شهر سابق صدرا سه هزار صفحه است و  در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شیراز رسیدگی می‌شود. 

در این جلسه که در وقت مقرر قانونی برگزار گردید پس از قرائت کیفرخواست توسط نماینده دادستان، دادگاه ضمن تفهیم اتهامات وارده به اخذ دفاعیات از متهمین پرونده پرداخت.

در ابتدا متهم ردیف اول پرونده که جرائم مطرح در پرونده در دوران تصدی وی در شهرداری صدرا رخ داده بود در جایگاه متهمین حاضر و در دفاع از خود به بیان توضیحاتی در خصوص اتهامات دریافت مبلغ از پیمانکار ، تبانی و تدلیس در معاملات ، صدور پروانه های غیر مجاز و تصرف و تضییع اموال دولتی که در پرونده مطرح می باشد؛ پرداخت. 

در ادامه متهمین ردیف دوم و سوم نیز ضمن دفاع از خود در خصوص اتهامات مشابه وارده تقاضای تبدیل قرار را مطرح کردند.

  در این پرونده ۳ هزار صفحه ای متهم ردیف اول به ارتشاء و دریافت رشوه ، مشارکت در تبانی و تدلیس در معاملات و مناقصات دولتی منتهی به ضرر و زیان به بیت المال و تصرف غیر قانونی و تضییع اموال دولتی و همچنین نگهداری مشروبات الکلی و متهمین ردیف های دوم ، سوم و چهارم نیز به ترتیب به ارتشاء ودریافت رشوه و نگهداری مشروبات الکلی، همچنین ارتشاء تدلیس در معاملات و مناقصات دولتی، مشارکت در تصرف غیر قانونی و تضییع حقوق بیت المال از طریق عدم وصول عوارض و درآمد شهرداری متهم می باشند.

 در این پرونده متهمین ردیف های پنجم تا یازدهم به رشاء و پرداخت رشوه ، متهم ردیف دوازدهم به فراهم نمودن موجبات ارتشاء و متهمین ردیف های سیزدهم تا پانزدهم نیز به ارتشاء و دریافت رشوه متهم می باشند.

 در ادامه قاضی محمودی رسیدگی به پرونده مذکور را به وقت آتی در تیر ماه موکول کرد.

 رئیس کل دادگستری استان فارس نیز در حاشیه برگزاری این دادگاه عزم دادگستری در مقابله با فساد را جدی خواند و بیان داشت : این پرونده سومین پرونده فساد در سال جاری است که در دست رسیدگی می باشد.

 حجت الاسلام سیدکاظم موسوی با تأکید بر اینکه سنگین ترین مجازات ها در چارچوب قانون در انتظار مفسدان است گفت: مسئولیت فرصتی برای خدمت به مردم است نه زمینه سازی برای سود جویی و سوء استفاده از منابع عمومی، دستگاه قضایی تا ریشه کنی کامل این امر مذموم با قاطعیت پای کار خواهد بود.

وی در ادامه اظهار امیدواری کرد بر اساس اوقات تعیین شده رأی بدوی این پرونده در تیر ماه صادر شود.

این مقام قضایی استان فارس همچنین از صدور رأی و اطلاع رسانی در خصوص تعیین مجازت اولیه یکی از پرونده های مهم دیگر مفاسد همزمان با هفته قوه قضائیه خبر داد.

شهردار سابق صدرا به همراه چند تن از کارکنان شهرداری و شورای این شهر مرداد ماه سال گذشته با مجوز قضایی صادره توسط توسط اداره کل اطلاعات استان فارس دستگیر شدند.

شهر صدرا از جمله شهرهای جدید کشور در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها