سازمان بنادر: جستجوی مفقودان شناور بهبهان همچنان ادامه دارد

تهران- ایرنا- مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی آخرین وضعیت عملیات جست‌وجو و نجات در مورد دو نفر از مفقودین شناور غرق شده بهبهان را تشریح کرد و گفت: عملیات جستجوی مفقودان این شناور همچنان ادامه دارد.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، «نادر پسنده»  در مورد عملیات جست‌وجو و نجات دو نفر از خدمه مفقود شده ناشی از غرق شدن شناور «بهبهان»، اظهار کرد: متاسفانه با وجود ادامه عملیات جست‌وجو توسط شناورهای ناجی سازمان بنادر و دریانوردی و نیز تیم‌های جست‌وجوی محلی در منطقه و اطلاع‌رسانی مستمر به تمامی شناورهای عبوری از منطقه، جهت دیده‌بانی و جست‌وجوی مفقودین تاکنون اثری از آن‌ها کشف نشده است.

وی ادامه داد: همچنان در حال رایزنی با کشورهای منطقه جهت استفاده از ظرفیت مشترک جست‌وجو توسط تیم‌های جست‌وجوی جمهوری اسلامی ایران و سایر کشورهای منطقه هستیم تا پس از رسیدن به نتیجه و آغاز عملیات، اطلاعات بیشتری را بدست آوریم.

به گفته مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی برای تمرکز بیشتر روی نقاطی که بیشترین احتمال کشف مفقودین در آن‌ها وجود دارد مدل‌سازی کامپیوتری تاثیر جریان آب، ‌ باد، موج روی اجسام شناور در دریا انجام شده است و در مناطقی که بیشترین احتمال بر مبنای این مدل‌سازی کامپیوتری دارند تجسس و جست‌وجوی مستمر صورت می‌پذیرد.

در ۱۶ خرداد شناور بهبهان در نزدیکی بندر ام القصر عراق به دلیل شرایط نامساعد جوی، غرق شد. تاکنون یک نفر از خدمه این کشتی غرق و چهار نفر نجات یافته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha