۲۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۷
کد خبرنگار: 2668
کد خبر: 83820324
۰ نفر

برچسب‌ها

تقاطع غیرهمسطح ملکشاهی امسال تکمیل می شود

ایلام - ایرنا - مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: عملیات اجرایی پروژه تقاطع غیرهمسطح ملکشاهی ‌در مسیر ایلام - بدره - دره شهر امسال تکمیل و زیر بار ترافیک می رود.

علی اصغر کاظمی روز شنبه در بازدید از پروژه تقاطع غیر همسطح ملکشاهی در محور ایلام- بدره- دره شهر اظهار داشت: طول این پروژه چهار و نیم کیلومتر است که تا کنون پل رو گذر آن با دو دهانه ۱۹ متری تکمیل شده و هم اکنون پیمانکار مشغول عملیات خاکبرداری و خاکریزی رمپ های طرفین این پل است.

وی افزود: تاکنون ۱۳۰ هزار متر مکعب عملیات خاکبرداری و خاکریزی برای اجرای این پروژه انجام شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام یادآور شد: تقاطع غیر همسطح ملکشاهی در محور ایلام - بدره - دره شهر که مسیر ارتباطی بخش سیوان نیز محسوب می شود یکی از نقاط پرحادثه خیز استان است ‌که در صورت تامین اعتبار و رفع معارضین محلی تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

کاظمی همچنین از همچنین از احداث واریانت میشخاص در این‌ مسیر به طول سه کیلومتر خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه چندین پیچ پرحادثه و خطرناک مسیر حذف و تردد ایمن در این مسیر برقرار می شود.

وی اضافه کرد: در سال جاری نیز تلاش برای به ثمر رساندن و بهره‌برداری از طرح‌های بزرگی آغاز شده که تلاش می‌شود با همت مضاعف و حمایت‌های مدیران استانی و کشوری نسبت به اتمام و آغاز بکار این طرح‌ها با جدیت بیشتری عملیاتی شود.

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام ادامه داد: تکمیل مسیر چهارخطه کردن مسیر ایلام - مهران، تقاطع غیر همسطح سه راهی آذر مهران، آغاز بکار پروژه پل زال - موموری - مرز چیلات، تکمیل تونل دوم راه کربلا، آغاز پروژه راه آهن ایلام و شروع بکار تونل دوم آزادی در مسیر ایلام - سرابله از مهمترین پروژه های در دست اجرای این اداره کل در سال جاری است.

استان ۲۰ هزار کیلومتر مربعی ایلام در غرب کشور و همسایگی عراق دارای ۱۳۰ کیلومتر بزرگراه، ۶۷۰ کیلومتر راه اصلی، ۸۹۱ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۶۴۸ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =