بیمه، دغدغه فعالان میراث فرهنگی سمنان برای تسهیلات خسارت از کرونا

سمنان- ایرنا- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان گفت: قراردادن شرط داشتن بیمه اشتغال سد راه استفاده فعالان و بهره‌برداران حوزه‌های زیرمجموعه این اداره کل در استان برای بهره‌مندی از تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا است

مهدی جمال روز شنبه درگفت و  گو با ایرنا افزود: وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اولین وزارتخانه ای بود که برای ارایه تسهیلات جبران خسارت ناشی از کرونا به بهره‌برداران زیرمجموعه مجوز دریافت کرد.

وی با اشاره به ضرورت ثبت نام متقاضیان دریافت این تسهیلات در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات دولت ویژه کسب و کارهای خسارت‌دیده از شیوع کرونا، بیان کرد: تسهیلات ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون ریالی برای متقاضیان درنظرگرفته شده و شرط بهره مندی افراد داشتن بیمه اشتغال است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان تاکید کرد: بسیاری از کسب و کارهای زیرمجموعه این اداره کل مانند کارگاه های صنایع دستی یا اقامتگاه های بومگردی به صورت خانوادگی ایجاد و مدیریت می شود و قراردادن شرط بیمه بودن برای استفاده از این تسهیلات مانع بهره‌مندی افراد می شود.

وی خاطرنشان کرد: تمام افراد فعال در حوزه های کارگاه های صنایع دستی، اقامتگاه های بومگردی، سفره خانه ها می توانند برای استفاده از این تسهیلات در سامانه کارا وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی ثبت نام کنند.

جمال با بیان اینکه برای بهره مندی بهره برداران حوزه های میراث فرهگی از تسهیلات ۱۲۰ و ۱۶۰ میلیون ریالی محدودیت تعداد درنظرگرفته نشده است، افزود: مراحل ثبت نام و راستی آزمایی دریافت این تسهیلات در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با اهداف و رویکرد میراث فرهنگی در حمایت هرچه بیشتر از فعالان ضرردیده ممکن است همخوانی نداشته باشد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بیان کرد: اکنون طبق رصد ادارات شهرستانی، بیشتر بهره برداران در حال ثبت نام برای استفاده از این تسهیلات دولت هستند ولی ابتدا باید مرحله راستی‌آزمایی انجام شود.

ضریب اشغال تاسیسات اقامتی سمنان رو به افزایش است

جمال با اشاره به بازدیدهای متوالی از وضعیت مراکز اقامتی و گردشگری استان سمنان گفت: اقامت و ضریب اشغال این تاسیسات پس از فروکش کردن کرونا به مرور در حال افزایش است.

وی گفت: شعار اصلی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان برای دوران پساکرونا حمایت همه جانبه از فعالان و مراکز حوزه گردشگری است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان سمنان بر لزوم رعایت تمام شیوه نامه های بهداشتی توصیه شده در تمام تاسیسات گردشگری استان در شرایط کرونا تاکید کرد.

وی خاطرنشان کرد: اقامتگاه های بومگردی استان سمنان از اکنون برای پذیرایی و اقامت مسافران تابستانی آمادگی دارند.

۸۶ اقامتگاه بوم‌گردی و ۱۲ اقامتگاه سنتی در استان سمنان فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =