نماینده بروجن: مسوولان برای رفع مشکلات مردم باید بیش از گذشته تلاش کنند

شهرکرد- ایرنا- نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات و انتظارات مردم گفت: مسوولان برای رفع مشکلات مردم باید بیش از گذشته تلاش کنند.

حجت‌الاسلام امیرقلی جعفری روز شنبه در نخستین شورای اداری شهرستان بروجن در سال‌جاری تاکید کرد: مردم انتظار دارند تا نمایندگان مجلس یازدهم مشکلات معیشتی، اقتصادی و تورم در کشور را بررسی و رفع کنند.

وی افزود: وجود حجم زیادی از مشکلات در کشور نشان می‌دهد، فشار بر مردم بالا است و دستگاه‌های اجرایی باید وظایف خود را به‌درستی و به‌خوبی انجام ‌دهند.

جعفری تصریح کرد: علت تمامی وجود گرانی و سختی‌های موجود در جامعه به تحریم، برجام و دشمن خارجی برنمی‌گردد و نشان‌دهنده نبود مدیریت صحیح و عمل نکردن مسوولان به وظایف‌شان است.

وی یادآور شد: مردم در شرایط کنونی ،در کنار مشکلات اقتصادی و معیشتی، از وجود تبعیض و فساد در بخشی از مجموعه دولتی ناراضی و گله‌مند هستند.

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مردم گرانی را تحمل می‌کنند اما انتظار دارند با تبعیض و فساد برخورد جدی انجام شود.

وی گفت: تمامی مسوولان دستگاه‌های اجرایی در چهارمحال و بختیاری و شهرستان‌ها باید در سال‌جاری که از سوی مقام معظم رهبری به‌ نام "جهش تولید" نام‌گذاری شده، برنامه‌های علمی و عملی خود را ارائه دهند.

جعفری تاکید کرد: جهش تولید فقط مربوط به حوزه اقتصادی نیست و باید در تمام بخش‌ها و حوزه‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی، برنامه‌محوری مسوولان دستگاه‌های اجرایی را ضروری دانست و افزود: در این راستا و به‌منظور بررسی برنامه‌های مدیران شهرستان بروجن، بازدید از دستگاه‌های اجرایی این شهرستان به‌زودی آغاز می‌شود.

نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی به نرخ بالای بیکاری چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: خروج از شرایط کنونی و تسکین مشکلات و آلام مردم به فعالیت جهادی مسوولان و مدیران نیاز دارد.

وی با اشاره به لزوم پرهیز از جناح‌بازی، سیاسی‌کاری و فاصله از حاشیه‌ها یادآور شد: رسانه‌های گروهی و مسوولان برای جلوگیری از حاشیه‌ها فرهنگ‌سازی و تلاش کنند.

جعفری، با اشاره به وجود عقب‌ماندگی‌هایی در بخش‌هایی از چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: شهرستان بروجن به‌عنوان کویر استان، نیازمند توجه بیشتر در همه حوزه هاست و در همین راستا بنده عضویت در کمیسیون آب، کشاورزی، منابع‌طبیعی و محیط زیست را پیشنهاد داده‌ام.

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: امور مرتبط با توسعه و اجرای طرح‌های سرمایه‌گذاری با نشستن در دستگاه‌های اجرایی، نامه‌نگاری و کاغذبازی اداری انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به تورم و افسار گسیختگی قیمت‌ها در بازار افزود: ۷۰ درصد مشکلات کشور، استان و شهرستان‌ها با مدیریت صحیح قابل رفع است.

جعفری تصریح کرد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی موظفند تا پاسخ نامه‌های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را به‌صورت مکتوب ارائه دهند.

وی با اشار به دو وظیفه مهم قانون‌گذاری و نظارت مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در این راستا نمایندگان مجلس بر روند فعالیت وزارتخانه‌ها، وزرا، استانداران، مدیران و مسوولان شهرستانی نظارت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، بروجن در ۶۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha