۱۵۴ پروانه تولید انفرادی صنایع‌دستی در زنجان صادر شد

زنجان - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان گفت: طی سه ماهه سال جاری، ۱۵۴پروانه تولید انفرادی برای هنرمندان صنایع‌دستی و ۴۱ کارت صنعتگری برای صنعتگران رشته‌های مختلف صنایع دستی این استان صادر شده است.

امیر ارجمند روز سه‌شنبه با بیان این مطلب به خبرنگاران افزود: تعداد کارت‌های شناسایی صادر شده طی سه ماهه سال جاری نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد افزایش داشته که این نشان دهنده افزایش هنرمندان صنایع دستی و تحت پوشش قرار دادن آنها توسط معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان است.

وی یادآورشد: در این استان بیش از پنج هزار و ۶۳۶ هنرمند در قالب ۵۵ گروه صنایع دستی با یک هزارو ۷۵۴ پیشکسوت صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند.

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان، تا پایان سال ۹۸، مجموع فعالان صنایع دستی در این استان که تحت پوشش بیمه هستند، به یک هزار و ۱۳۸ نفر رسید.

ارجمند افزود: طی سال گذشته هزار و ۲۹ مورد مجوز صنایع‌دستی توسط اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان صادر شد، افزود: از این تعداد، ۵۷۵ پروانه تولید انفرادی، ۴۵۰ کارت مهارت، ۸۸ مجوز مشاغل خانگی و چهار مجوز تولید کارگاهی تولید بود.

به گزارش ایرنا، استان زنجان در تولید صنایع دستی فلزی و از نظر تعداد و کیفیت فروشگاه‌های این صنعت، جزو استان های تراز اول کشور به شمار می رود.

بیش از ۴۵ رشته صنایع دستی در استان زنجان وجود دارد که در میان آنها ملیله کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلمزنی، گلیم بافی، گیوه بافی و گیوه دوزی از صنایع دستی بومی این خطه محسوب می شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =