آغاز فعالیت سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم

تهران - ایرنا - اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای از آغاز فعالیت سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر واجد شرایط مقطع کارشناسی ورودی‌های قدیم تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خبر داد.

به گزارش روز شنبه بنیاد شهید وامور ایثارگران، در متن اطلاعیه اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران آمده است: سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی قدیم تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌منظور تسریع و تسهیل در روند رسیدگی به تقاضای دانشجویان از تاریخ ۲۰ خرداد تا ۲۰ تیر ماه فعال خواهد بود.
لذا تمام متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در زمان یاد شده به سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) به نشانی portal.saorg.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. نقل‌وانتقال دانشجویان ورودی جدید پس از اعلام نتایج آزمون سراسری فعال و آماده ثبت درخواست متقاضیان انتقال خواهد بود.
در این اطلاعیه تصریح شده است: برابر ماده ۶۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی موظف هستند با رعایت مقطع تحصیلی و نوع موسسه نسبت به انتقال دانشجویان و پذیرفته‌شدگان، آزادگان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد به دانشگاه یا مؤسسات آموزش عالی محل سکونت خانواده آنان و یا نزدیک‌ترین محل برای یک بار اقدام کنند.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha