۲۴ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۰
کد خبرنگار: 985
کد خبر: 83819783
۰ نفر

برچسب‌ها

پروژه‌های اولویت‌دار اردبیل اعتبار می‌گیرند

اردبیل - ایرنا - فرماندار اردبیل از تلاش برای تامین اعتبار اجرای پروژه‌های اولویت‌دار این شهرستان در سال جاری خبر داد.

مسعود امامی یگانه روز شنبه با اشاره به محدودیت‌های اعتبارات اختصاص یافته اظهارداشت: تامین زیرساخت‌های مورد نیاز واحدهای صنعتی و تولیدی، توسعه و بهسازی راه‌های اصلی و فرعی، توسعه روستاها و ایجاد زمینه برای ایجاد فرصت‌های شغلی ، تقویت زیرساخت‌های گردشگری ، تامین آب شرب روستاها و رفع مشکلات آب مورد نیاز شهری از جمله اولویت‌های مدنظر در توزیع اعتبارات می‌باشد.

وی با اشاره به اینکه جذب اعتبار باید از محل منابع ملی با پیگیری مستمر و استفاده از همه ظرفیت‌های ممکن در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار بگیرد، افزود: سهم شهرستان از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای در سال جاری ۵۵۰ میلیارد ریال است و باید از منابع ملی ۱۰ برابر این اعتبار جذب شود.

او گفت: مسوولان دستگاه‌های اجرایی باید ایجاد زیرساخت‌های لازم برای طرح‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مهم سال ۹۹ را در اولویت قرار دهند. 

فرماندار اردبیل با بیان اینکه تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام این شهرستان به عنوان مرکزیت استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: مدیران شهرستانی باید پیگیر جذب اعتبار و اتمام پروژه‌های غیرفعال از محل اعتبارات ملی باشند. 

امامی یگانه گفت: نظارت بر هزینه‌کرد اعتبارات باید با رعایت اصل صرفه‌جویی و بهره‌وری حداکثری توسط دفاتر فنی دستگاه‌ها بطور مرتب انجام شود و در این راستا گزارش‌های مستمر از پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها جمع‌بندی و ارائه شود.

وی همچنین افزود: از ظرفیت همه مسوولان استانی، استاندار و نمایندگان حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی برای جذب حداکثری اعتبارات مورد نیاز برای توسعه شهرستان و تسریع در تکمیل پروژه‌های شهرستان استفاده خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =