خادم‌الشهدای سمنان ۲۲ کارگاه تولید ماسک راه‌اندازی کرد

شاهرود- ایرنا - معاون اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه سمنان گفت: کمیته خادم‌الشهدای این استان برای مقابله با کرونا ۲۲ کارگاه تولید ماسک ، دستکش و گان راه‌اندازی کرد و به کمک مدافعان سلامت شتافت.

سرهنگ پاسدار محمدمهدی اسماعیلی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۷۶ هزار و ۵۰۰ عدد ماسک، هفت هزار جفت دستکش و ۲ هزار و ۹۴۰ عدد گان در این کارگاه ها تولید شد.

وی ادامه داد : بعد از شیوع ویروس کرونا و تعطیلی اردوهای راهیان نور، ۵۰۰ تن از خادمان شهدای استان سمنان  در قالب ۱۲ گروه جهادی در سنگر خدمت به مردم در مقابله با کرونا وارد میدان شدند.

اسماعیلی با بیان اینکه در این کمیته ۲۸۵ برادر و ۲۲۴ خواهر  فعال هستند، افزود: تاکنون مقدار ۳۳ هزار و ۷۵۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده و همچنین  ۱۱ هزارو ۲۶۰ بسته معیشتی تهیه و بین اقشار آسیب پذیر جامعه توزیع شد.

معاون اردویی، راهیان نور و گردشگری سپاه استان سمنان اظهار داشت : ۱۵ هزار و ۳۵۰ بسته بهداشتی و ۲۱ هزار و ۵۰۰ بسته معیشتی نیز در راستای رزمایش کمک مومنانه به همت خادم‌الشهداء استان توزیع گردید.

وی با بیان اینکه در مدت شیوع ویروس کرونا ۶ رأس گوسفند به نیت سلامتی مردم و امام عصر (عج) به همت خادم الشهدای استان قربانی و گوشت آن بین محرومین توزیع شد، گفت:  این کمیته مبلغ ۵۵۰ میلیون ریال کمک های مردمی را نیز  جمع آوری و هزینه کرده است.

اسماعیلی ابراز داشت: برگزاری مسابقه در فضای مجازی ، یادواره شهدای مجازی، جشن نیمه شعبان، مراسم شب های قدر، جشن تولد مجازی شهید دانشگر شهید شاخص استان، مراسم وفات حضرت خدیجه (س)، مشارکت فعال در ضدعفونی معابر و مدارس استان سمنان از دیگر اقدام‌های کمیته خادم‌الشهدای استان بوده است.

 کرونا موسوم به «کووید ۱۹»  اواسط دسامبر ۲۰۱۹ در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر شنبه ۲۴ خرداد در مجموع ۱۸۴ هزار و ۹۵۵ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۱ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۷۳۰ نفر رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha