دستگیری ۲ شکارچی متخلف قوچ وحشی در شهرستان مانه وسملقان

بجنورد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مانه و سملقان از دستگیری ۲ نفر شکارچی متخلف قوچ وحشی در این شهرستان خراسان شمالی خبر داد و گفت: این افراد در مناطق آزاد «درکش» و «هاور» اقدام به شکار کرده بودند.

علی فرجی روز شنبه اظهار داشت: از متخلفان یک قبضه سلاح گلوله زنی، ۱۱  عدد فشنگ، مقادیری گوشت یک راس قوچ وحشی، ۲ فشنگ ساچمه زنی، یک فشنگ چهار پاره و یک رشته داف زنده گیری کبک کشف و ضبط شد.

وی افزود: متهمان سه نفر بودند که یک نفر با استفاده از تاریکی هوا متواری شد اما با شناسایی آن با هماهنگی دادستان شهرستان اقدامات لازم برای دستگیری وی انجام می شود.

طبق قانون شکار و صید، جریمه شکار هر راس قوچ وحشی از نظر مطالبه ضرر و زیان مبلغ دویست و پنجاه میلیون ریال تعیین شده است.

اردیبهشت ماه امسال هم سه نفر شکارچی متخلف قبل از اقدام به شکار، در منطقه حفاظت شده قرخود این شهرستان دستگیر شدند.

گستره منطقه حفاظت شده قرخود ۴۳ هزار و ۷۷۸ هکتار  در بخش سملقان و در انتهای غرب استان قرار دارد و فاصله آن از شهر قاضی، مرکز بخش سملقان ۱۳ کیلومتر است و از آشخانه مرکز شهرستان مانه و سملقان هم ۴۰ کیلومتر فاصله دارد

 همچنین این منطقه از نظر منابع آبی غنی است و علاوه بر ۳۵ چشمه پرآب منطقه، دارای تعدادی چشمه کم‌آب دائمی و فصلی دیگر نیز است و از نظر متوسط بارندگی سالیانه تقریباً بالاترین میزان بارندگی را در استان خراسان دارد و دمای منطقه نیز سردسیر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها